AK Parti’de haftalık strateji... Az konuşun çok dinleyin

AK Parti’de haftalık strateji... Az konuşun çok dinleyin

HER hafta İstanbul seçimlerine ilişkin strateji toplantısı yapılan AK Parti’de, seçmen tercihleri ve izlenecek yöntem konusunda yeni kararlar alınıyor. AK Parti, mahalle mahalle belirlediği ‘odak gruplar’ üzerinde çalışma kararı aldı. Sahada çalışacak ...

29 Mayıs 2019 - 08:22

İstanbul’da yapılan strateji toplantılarında, seçmenden kendilerine gelen en önemli iki sorunun, “ekonomik sorunlar ve seçimin neden yenilendiği” olduğu öğrenildi. Parti yönetimi, bu konularda kampanya yapanların tek dil kullanmasını isterken, en çok bu sorulara muhatap kaldıklarını dile getirdiler.

ODAK GRUPLAR OLUŞTURULDU

Partinin strateji ekibi, sandığa gitmeyen seçmenleri üzerinde çalışmak için ‘odak (fokus) gruplar’ oluşturdu. Kampanya çalışmalarında, “Yeniden eski ruhla çalışmak lazım. Mesele öncelikle yüzde 48’i garantiye almak, sonra da sandığa gitmeyenleri harekete geçirmek” olarak tanımlandı. Parti yönetimi, sandığa gitmeyen 400 bin seçmen üzerinde çalışmaları yoğunlaştırırken, çalışma anlayışlarını şöyle özetledi:

“24 Haziran’da Cumhurbaşkanı’na oy verip de bu seçimlerde bize oy vermeyen 400 bin seçmen var. Bunlar arasında sandığa gitmeyen bir kesim var. Sandığa gidip geçersiz oy verenler var. Dolayısıyla bu seçmenlerin niye böyle bir karar verdikleri üzerinde çalıştık. Onlarla, gruplar halinde bir araya geliyor ve dinliyoruz. Onları daha iyi anlamaya çalışıyoruz. Daha az konuşup, daha çok dinliyoruz. Ekonomik sorunlar ve seçimi neden ertelediğimizi iyi anlatmamız gerekiyor. En çok soru bu noktalardan geliyor.”

SEÇMENİN TALEPLERİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika... Neslican Tay son yolculuğuna uğurlandı
Son dakika... Neslican Tay son yolculuğuna uğurlandı
İBB Başkanı İmamoğlu'ndan torpil açıklaması
İBB Başkanı İmamoğlu'ndan torpil açıklaması