Ataşehir CHP Kadın Kolları Kızılay’a Kan Bağışı...

Ataşehir CHP Kadın Kolları Kızılay'a Kan Bağışı Kampanyası Düzenledi!

25 Kasım Uluslararası Kadına Karşı Şiddeti Önleme Günü münasebetiyle CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanlığı Kızılay Ataşehir Şubesi ile birlikte kan bağışı kampanyası düzenledi.

26 Kasım 2019 - 15:06 - Güncelleme: 26 Kasım 2019 - 15:16

25 Kasım Uluslararası Kadına Karşı Şiddeti Önleme Günü münasebetiyle CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanlığı Kızılay Ataşehir Şubesi ile birlikte kan bağışı kampanyası düzenledi.

Ataşehir CHP İlçe Kadın Kolları Başkanlığı; Uluslararası Kadına Şiddeti Önleme Günü’nde Ataşehir İlçe Başkanlığı önünde Prestij Caddesinde “Kan Dökme Kan Ver”, “Öldürme Yaşat” sloganlarıyla Ataşehir Kızılay şubesi ile ortak düzenledikleri kan bağışı kampanyasına CHP Ataşehir Örgütü kan bağışında bulundu.

“BU BÜTÜN KADINLARI İLGİLENDİREN BİR SORUN”

Kan bağışında bulunanların bileklerine mor kurdele takan CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Ardıbatan, bölgemizdeki tüm siyasi partilerin kadın kolları başkanlarına, kadın örgütlerine duyarlı olmaya, birlikte bir duruş sergilemeye davet ediyorum.  Bu bir basın açıklaması olabilir, bir yürüyüş olabilir, onlardan gelecek bir teklif olabilir. Bu bütün kadınları ilgilendiren bir sorun. Dolayısıyla ben bütün siyasi, partilerin kadın kolu yöneticileri ile kadın örgütlerini duyarlılığa ve birlikte bir duruş göstermeye davet ediyorum diyerek basın yoluyla açık davetini iletmiş oldu.

“ÖLDÜRME YAŞAT”

Konu ile ilgili basına bilgi veren Ataşehir CHP İlçe kadın Kolları Başkanı Hamiyet Ardıbatan; “ 25 Kasım Uluslararası Kadına Karşı Şiddeti Önleme Günü. Bugünün anlamına uygun bir davranış sergilemek istedik. “Kan Dökme Kan Ver”, “Öldürme Yaşat” sloganıyla Kızılay Ataşehir Şubesi ile birlikte yaptığımız kampanya ile bugün hayattan kopartmak için değil, insanları hayata bağlamak için, kan vererek hayatta tutturmak için bir kampanya başlattık. Duyarlılığınızdan ve katılımızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“SON 10 YILDA 3 BİN KADIN ÖLDÜRÜLDÜ”

Kadına karşı şiddette ülkemizin karnesi maalesef çok iyi değil diyen Ardıbatan; “Son 10 yıllık bilançoya baktığımızda 3 bin kadın yaşamdan kopartıldı. Her 100 kadından 97’si hayatının herhangi bir gününde mutlak bir şekilde şiddete maruz kalıyor. Ben rica ediyorum, istiyorum, sesimi yükseltiyorum tüm kadın kardeşlerim adına. Lütfen bizleri çiçekle, böcekle, kelebekle eşleştirmeyin.  Sadece yaşam için mücadele veriyoruz. Bizler sizler gibi bireyiz. Yaşam hakkı kutsaldır engellenemez.  Kadın cinayetlerinde cezalar caydırıcı olmaktan öte neredeyse teşvik edici, ödüllendirici boyutta.  İstanbul Sözleşmesinin tam anlamıyla kullanılmasını, kadınlarımızın bu konuda bilgilendirilmesini, kanun yapıcıların bir an önce devreye girip ödüllendirerek değil suçun karşılığı olan caydırıcı cezaların hayatta geçirilmesini istiyoruz.   Herkesi toplumsal duyarlılığa davet ediyorum” dedi.

Basın açıklamasına katılan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ile Kadın Kolları ile birlikte kan bağışı Kampanyasını düzenleyen Ataşehir Kızılay Şube Başkanı Talha Keleş yaptıkları kısa konuşmalarında kadına karşı şiddeti kınayarak kan bağışının önemine vurgu yaptılar.

Kaynak: ataşehir.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika haberi... Ceren Özdemir'in katil zanlısı cezaevinde intihar girişiminde bulundu
Son dakika haberi... Ceren Özdemir'in katil zanlısı cezaevinde...
Teslim olan PKK’lı anlattı: Annelerini görenler kaçmak istiyor
Teslim olan PKK’lı anlattı: Annelerini görenler kaçmak istiyor