Bahçeli: İttifak Bitmiştir.

Bahçeli: İttifak Bitmiştir.

Türkiye'nin her seçim bölgesinde yer alacağız AKP ile MHP arasından yaşanan gerginlik son günlerde ayyuka çıkarken, Devlet Bahçeli, MHP Grup Toplantısı'nda çok sert açıklamalarda bulundu. Saray İttifakı'nın iki cephesi 'af' tartışması sonrasında 'andımız' meselesinde de karşı karşıya gelmişti. Yaşananlar nedeniyle AKP ve Erdoğan'a sert tepki gösteren Bahçeli, ''İttifak bitmiştir. Türkiye'nin her seçim bölgesinde yer alacağız'' ifadelerini kullandı.

23 Ekim 2018 - 12:03

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Grup Toplantısı'nda konuştu. 

'Af' tartışmaları sürerken yaşanan 'Andımız' kriziyle birlikte Erdoğan'a rest eçeken Bahçeli, ''İttifak bitmiştir'' derken, ''Türkiye'nin her seçim bölgesinde yer alacağız'' ifadesini kullandı.

'İTTİFAK BİTMİŞTİR'

Bahçeli, ''İttifak bitmiştir'' diyerek şunları söyledi:

''Biz teklifimizi sunduk, karar TBMM'nindir. Kararlarına saygı duyarız ancak MHP tekliften asla taviz vermeyecek. Özgürlük bir insan hakkıdır. MHP olarak kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız. Hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesiyle, yok sayılmasıyla ayakta kalamayacaktır. Hiçbir ittifak daha diğer tarafın dayatmasıyla, parmak sallamasıyla yaşamayacaktır. Hiçbir ittifak çatladı, çatlıyor ihbarlarıyla, şartların kollanmasıyla varlığını devam ettiremeyecektir. AK Partisi içinde ittifakı dinamitlemek isteyenler taklalar atabilirler. Yasal zemin aramaya son vermenin vakti gelmiştir. Parti olarak mahalli idareler seçimlerine yönelik ittifak arayışımız artık kalmadı. Oyalamaya, ümitlerle oynamaya gerek yoktur. Kendi yolumuzu yalnızca kendimiz çizeceğiz. Kendi adaylarımızla katılıp Türkiye'nin her seçim bölgesinde yer alacağız..''

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

''İçinden geçtiğimiz belki de içinde kontrolsüzce sürüklendiğimiz bugünkü zamanlarda, insanlık 4. endüstri dönemini yaşamaktadır. Süper akıllı toplum aşamasına geçilse de muhatap kalınan sorunlar azalmamış bilakis artmıştır. 

İhanet taltif görürken sadakat telin edilmektedir. Bugün İslam toplumları akıl, ahlak ve merhametten uzaklaşarak kahredici bir yozlaşmanın pençesine düşmüşlerdir. Empati ve erdem damarları kurumuştur. 

Kaynak: toplumsal

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bahçeli’den İmamoğlu-Küçükkaya görüşmesi hakkında açıklama
Bahçeli’den İmamoğlu-Küçükkaya görüşmesi hakkında...
Korkunç cinayetin ayrıntıları ortaya çıktı
Korkunç cinayetin ayrıntıları ortaya çıktı