Beşiktaş’tan İstanbul Sözleşmesi Mesajı

Beşiktaş’tan İstanbul Sözleşmesi Mesajı

30 Temmuz 2020 - 13:02

Şiddetsiz Bir Hayatı Dayanışmayla Örelim...

Kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddetin kökeninin, toplumda kadın ve erkek arasındaki eşitsizliğe dayandığı tespitinden yola çıkan belediyemiz, kadın erkek eşitliğinin tam olarak tesis edilmesini hedefleyen ve Türkiye’nin taraf olduğu İstanbul Sözleşmesi'ne dikkat çekmek amacıyla Barbaros Meydanı'na Dijital Anıt yerleştirdi. Dijital Anıt üzerinde 2008 yılından beri cinayete kurban giden tüm kadınların isimleri geçerken İstanbul Sözleşmesi'nden önemli maddeler de yer alıyor. Kurban Bayramı’nın ilk gününe kadar ziyarete açık olacak olan Dijital Anıt, bayramdan sonra da sergilenerek toplumsal farkındalık oluşturmaya devam edecek.

Belediyemiz Barbaros Meydanı’na kurulan Dijital Anıt’ın yanı sıra ilçenin dört bir yanına billboardlar, afişler ve İstanbul Sözleşmesi duyuruları yerleştirdi. Yolda yürürken veya araçla geçerken panoların üzerindeki QR Kod telefondan taranarak sözleşme okunabiliyor. "İstanbul Sözleşmesi Yaşatır" mesajı aynı zamanda belediye binamızda da ışıkla yansıtılacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da şunları söyledi: "Cinsiyet temelli ayrımcılığa ve kadınlara yönelik şiddetin tüm biçimlerine karşıyız. Şiddetsiz bir hayatın güvencesi İstanbul Sözleşmesi tam uygulanmalıdır. Eşitlik mücadelesinde tüm kadınların yanındayız."

İstanbul Sözleşmesi’ni Okudunuz Mu?
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika… Meral Akşener ve Ali Babacan’dan Devlet Bahçeli’ye yanıt
Son dakika… Meral Akşener ve Ali Babacan’dan Devlet...
BAŞKAN İMAMOĞLU: Türkiye ve İstanbul’un teknolojiyi ithal eden değil,  ihraç eden ülkeye ve şehre dönüşmesini istiyorum”
BAŞKAN İMAMOĞLU: Türkiye ve İstanbul’un teknolojiyi ithal eden...