Binali Yıldırım: Operasyonla birlikte, oradaki Araplar ve Kürtler...

Binali Yıldırım: Operasyonla birlikte, oradaki Araplar ve Kürtler huzur bulacak

YALOVA Üniversitesi’nin akademik yılı açılışına katılan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. Yıldırım, “Binlerce kilometreden gelip oraya yerleşeceksiniz, 911 kilometre boyunca sınırı olan...

11 Ekim 2019 - 15:39

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Yalova Üniversitesi’nin 2019-2020 akademik yılı açılış törenine katıldı. Altınova ilçesinde Yalova Üniversitesi Altınova Meslek Yüksek Okulu’nun açılışını gerçekleştiren Yıldırım, ardından Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen akademik yıl açılış programına katıldı. Programın açılışını yapan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci tarafından Yıldırım’a senato tarafından oy birliğiyle, ulaştırma mühendisliği alanında fahri doktora verilmesine karar verildiğini söyledi. Rektör Cebeci, Yıldırım’a Fahri Doktora Beratı’nı takdim ederek cübbesini giydirdi.

'ABD'Yİ UYARDIK, GİTTİĞİNİZ YOL YANLIŞ'

Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin konuşan Yıldırım, ''Türkiye uzun yıllardan beri başımızı ağrıtan, büyük bedeller ödeten, alçak bölücü terör örgütlerine karşı yeni bir operasyonu başlattı. Daha önce başbakanlığım esnasında Fırat Kalkanı, Afrin Harekâtı başarıyla gerçekleştirilmiş ve Fırat’ın batısındaki bölgeler, terör unsurlarından temizlenmişti. Bölgedeki halk huzura kavuşmuş, güven içerisinde ülkemizde bulunan mülteciler topraklarına dönmüştü. Bu sefer defalarca müttefiklerimize, bölge ülkelerine defalarca ikazımıza karşı doğudan maalesef yerli halkı göçe zorlayan, çocuklarını zorla silah altına alan ve zulüm yapan o alçak PKK eşit YPG eşit SDG gibi değişik isimlerle meydana çıkan bu örgüte karşı bir operasyon başlattık. Bu operasyon durup dururken olmadı. Hem başbakanlığım sırasında, Cumhurbaşkanımız bir yandan, biz bir yandan, NATO müttefikimiz Amerika Birleşik Devletleri’ni defalarca uyardık, dedik ki ‘Bu gittiğiniz yol yanlış yol. Bir terör örgütü DEAŞ’ı yok etmek için bir başka terör örgütünü kullanmak devletlere yakışan bir şey değildir. Peki DEAŞ’ı yok ettikten sonra bu terör örgütünü ne yapacaksınız? Onu yok etmek için başka bir terör örgütü mü icat edeceksiniz? Bu akla ziyan bir iştir. O zaman bize şunu söylemişlerdi: ‘Bu bizim için bir seçim değil bir mecburiyet’. Ve maalesef yanlışta ısrar edildi” diye konuştu.

'ÖRGÜT, DOST BİLDİĞİMİZ ÜLKELER TARAFINDAN DONANIMLI HALE GETİRİLDİ'

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP’li Esenyurt Belediyesi’ne haciz ablukası
CHP’li Esenyurt Belediyesi’ne haciz ablukası
Sosyal Belediyecilikte “Beykozkart” Dönemi
Sosyal Belediyecilikte “Beykozkart” Dönemi