CHP’de Gözlerin Çevrildiği İsmin 3 Şartı...

CHP'de Gözlerin Çevrildiği İsmin 3 Şartı Kılıçdaroğlu'nu Çileden Çıkardı!

CHP Genel Merkezi'nin İstanbul adaylığı için isminde birleştiği Ekrem İmamoğlu'nun "Kadıköy, Ataşehir ve Büyükçekmece'de mevcut başkanlar aday gösterilsin şartı Kılıçdaroğlu'nu çileden çıkardı. Kılıçdaroğlu, kurmaylarına "Onu aday göstermemiz zaten lütuftur. Bir de şart mı koşuyor!" çıkışında bulundu.

17 Aralık 2018 - 12:02

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerle tüm gözler İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylarında olacak. AK Parti'nin, Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ı aday göstermesine kesin gözüyle bakılırken CHPGenel Merkezi'nin de Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ismi üzerinde birleştiği biliniyor.

İMAMOĞLU'NUN ŞARTLARI HUZURSUZLUK ÇIKARDI

Ancak CHP kulislerinden gelen bilgilere göre İmamoğlu'nun Genel Merkez'e sunduğu şartlar Kemal Kılıçdaroğlu'nu kızdırırken parti içinde de huzursuzluğa neden oldu.

"ONU ADAY GÖSTERMEMİZ LÜTUFTUR"

İmamoğlu'nun seçim yarışında birlikte olacağı bazı ilçe belediye başkan adaylarını kendisinin belirleme isteği huzursuzluk çıkardı. İmamoğlu, Genel Merkez'e "Kadıköy, Ataşenir ve Büyükçekmece'de mevcut başkanlar aday gösterilsin" çıkışında bulundu.

Bu çıkış üzerine çileden çıkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yakın çevresine "Onu İstanbul adayı göstermemiz bir lütuftur zaten. Bir de bize şart mı koşuyor. Bir daha bunu duymak istemiyorum" dediği öğrenildi.

TABAN VE ÖRGÜT KADIKÖY'DE MUSTAFA DEMİRCAN'I İSTİYOR

Parti tabanı ve örgütün de bu şartlardan son derece rahatsız olduğu biliniyor. Özellikle Kadıköy'de mevcut başkan Aykurt Nuhoğlu ile yarışa girmek istemeyen örgüt ve tabanın isminde birleştiği isim ise Mustafa Demircan.

Kaynak: haberler

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili...
Maltepe'de platonik aşık dehşet saçtı; 1 ölü, 3 yaralı
Maltepe'de platonik aşık dehşet saçtı; 1 ölü, 3 yaralı