CHP’den Beyoğlu Belediye Başkan adayı mı olacak?

CHP’den Beyoğlu Belediye Başkan adayı mı olacak?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğl,u ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş’ın İstanbul Beyoğlu Belediye Başkan adayı olabileceğini söyledi.Taş ise "CHP'den böyle bir teklif geldi, değerlendiriyoruz dedi"

01 Şubat 2019 - 18:32

Kılıçdaroğlu ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş’ın İstanbul Beyoğlu Belediye Başkan adayı olabileceğini söyledi.Taş ise “CHP’den böyle bir teklif geldi, değerlendiriyoruz dedi”

CHP Lideri Kemal Kılçdaroğlu henüz belirlenmeyen belediye başkanlıkları için açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu sabah katıldığı bir televizyon programında ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş’ın İstanbul Beyoğlu Belediye Başkan adayı olabileceğini söyledi.

Alper Taş ise teklifin geldiğini doğrularken, henüz bir karar vermediğini de söyledi.

Alper Taş konuya ilişkin 16punto’dan Esra Koçak Mayda‘ya açıklamalarda bulundu. Taş şunları söyledi: “Evet CHP’den böyle bir teklif geldi. Ancak Kemal Bey ile karşılıklı oturup konuşmadık henüz. Biz de yetkili organlarımızda bu konuyu konuşuyoruz. Bir karar çıkmış değil. Bu akşam Kemal Bey ile görüşmeyi planlıyoruz. Ondan sonra bir açıklama yapacağız.”

Kılıçdaroğlu Taş için ”Alper Taş genç ve dinamik bir isim, adayımız olabilir” demişti.

ALPER TAŞ KİMDİR?

Alper Taş 1967 yılında Rize’nin Pazar ilçesinin Subaşı köyünde doğdu. Pazar İmam Hatip Lisesi’nde öğrenim gördü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında çeşitli siyasi faaliyetler içerisinde yer aldı. Bunun yanında Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nin kurulmasında büyük rol oynadı. 21 haziran 2009’da yapılan ÖDP 6. olağan kongresinde genel başkanlık makamına getirildi. Öte yandan İstanbul İl Örgütü yöneticiliği, İstanbul İl Başkanlığı, Parti Meclisi üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Kaynak: Toplumsal

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bülent Akköse'ye  İBB'de Görev
Bülent Akköse'ye İBB'de Görev
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Artvin'de müjdeyi verdi: Bu gece kararnameyi imzaladım
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Artvin'de müjdeyi verdi: Bu...