Dolandırıcılığın bu kadarına da pes! Dernek başkanına da...

Dolandırıcılığın bu kadarına da pes! Dernek başkanına da dergi satmak isteyince...

Diyarbakır’da bir grup dolandırıcı, ismini kullanarak para kazandıkları derneğin başkanına bilmeden dergi satmak istedi. Durumun ortaya çıkması sonucu çıkan tartışmada dolandırıcılar, dernek başkanının kendilerine hakaret ettiğini savunarak suç duyurus...

15 Mayıs 2019 - 16:04

İddiaya göre, Diyarbakır Yeniden Yaşam Kanserle Mücadele Derneği’nin ismini kullanarak dergi ve gazete satışı yapıp kanserli hastalara bağış adı altında vatandaşların duygularını suistimal ederek haksız kazanç elde etmek isteyen dolandırıcılar, bilmeden dernek başkanına da dergi ve gazete satmak istedi.

Durum karşısında paniğe kapılan dolandırıcılar ile dernek başkanı arasında tartışma yaşandı. Derneğin ismini kullanıp haksız kazanç elde eden dolandırıcılar, kendilerine hakaret ettiklerini iddia ettikleri başkandan şikayetçi oldu.

“Kanserin bize verdiği acıdan daha çok dolandırıcıların yaptığı bize acı çektiriyor”

Konuyla ilgili konuşan Diyarbakır Yeniden Yaşam Kanserle Mücadele Derneği Başkanı Şükrü Abay, hastalıklarının vermiş olduğu acının, dolandırıcıların verdiği acıların yanında hafif kaldığını söyledi.

Abay, “1993 yılından beri kanser hastasıyım. 26 yıldan beri 4 kez kanser oldum, bu kanserleri kemoterapi görmeden kendi çabalarımla yendim. Bu tecrübemi benim gibi acı çeken, Diyarbakır’da 7 bin 100 kanserli hastaya katkım olsun diye böyle bir dernek kurma fikri oluştu bende. 2016 yılında derneğimizi kurduk. O günden beri gönüllü ve bir yaşam biçimi olarak kanserle mücadele konusunda çaba gösteriyoruz. Bir ay önce yolda yürürken bir kız önüme geçti, ‘Kanserle Mücadele Derneği’ne bağış topluyorum’ dedi. Bende şaşırarak derneğiniz nerede dedim, kendi derneğimin yerini öğrenmiş orayı gösterdi. Bende derneğin başkanının adını sordum, o da dernek başkanının adını bilmediği için beni geçiştirmeye çalıştı, ‘5-10 kuruş vereceksin diye 10 tane soru sordun diyerek tersledi, ben orada tepkimi gösterdim, 'kader arkadaşlarımın adına ve o tepki üzerinden seni şikayet edeceğim' dedim. Dolandırıcı benden önce onu şikayet edeceğimi bildiği için koşup gidip Kayapınar Emniyet Müdürlüğü’nde beni şikayet ediyor. Şikayette ne yazdığını bilmiyorum, aylar sonra mahkeme beni çağırdı ‘filan kişi hakkında dava açmış’ dedi. Yani bizim adımıza sen gidiyorsun para topluyor halkı dolandırıyorsun, benim karşıma çıkıp yüzsüzce ve pişkince benim dernek başkanı olduğumu anlayınca telaşlanıp gidip beni Emniyet Müdürlüğü’ne şikayet ediyorsun. Bu pisliği yapan dolandırıcılar yüzünden mahkemeye çağrılmam bile kanserli hastalar adına çok incitici ve acı verici bir şeydir yani” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bülent Akköse'ye  İBB'de Görev
Bülent Akköse'ye İBB'de Görev
'Civciv çıkartma' adlı 'düğün eğlencesi adetine' soruşturma ve tepki
'Civciv çıkartma' adlı 'düğün eğlencesi adetine' soruşturma...