Emine Erdoğan, kadın büyükelçi ve büyükelçi eşleriyle...

Emine Erdoğan, kadın büyükelçi ve büyükelçi eşleriyle buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Dünyanın başka yerlerinde ibadethaneler saldırıya uğrarken, farklılıklar yeryüzünden silinmeye çalışılırken, biz farklı inançları yaşatmaya çalışan bir ülkeyiz. Farklılıkların en büyük zenginlik ...

07 Ağustos 2019 - 18:30

Emine Erdoğan, 11. Büyükelçiler Konferansı kapsamında kadın büyükelçi ve büyükelçi eşleriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde öğle yemeğinde bir araya geldi.

Yemek öncesinde konuşan Emine Erdoğan, buluşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Büyükelçiler ve eşleri olarak büyük bir misyonun lokomotif gücüsünüz. Sizler buradan giderken valizinize vatan toprağını koyup gidiyorsunuz. Yabancı ülkelerde ikamet ettiğiniz mekanlar vatan toprağı sayılıyor. Ne mutlu ki dünyanın dört bir yanında o bir avuç toprağın üzerinde ülkemizin bayrağını dalgalandırıyorsunuz." diye konuştu. 

Programda kadın büyükelçilerin bulunduğuna dikkati çeken Emine Erdoğan, "Gerek Dışişlerinde gerekse devletin diğer organlarında kadınların böyle kritik görevlere gelmelerinden kıvanç duyuyorum. Başarılarınız daim olsun." ifadelerini kullandı.

 Emine Erdoğan, Türkiye'nin gayri safi milli hasılaya oranla dünyada en çok insani yardım yapan ülke ve "dünyanın vicdanı" olduğuna işaret ederek, kadın büyükelçi ve büyükelçi eşlerine şöyle seslendi:

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aydos Ormanı'nı yaktığı iddia edilen sanık hakim karşısına çıktı
Aydos Ormanı'nı yaktığı iddia edilen sanık hakim karşısına...
Son dakika haberi: Bakan Akar'dan ABD'ye tepki: Son derece temelsizdir
Son dakika haberi: Bakan Akar'dan ABD'ye tepki: Son derece...