’ERBAŞ SAÇMA AÇIKLAMALAR YERİNE ÖZÜR DİLEMELİ’

'ERBAŞ SAÇMA AÇIKLAMALAR YERİNE ÖZÜR DİLEMELİ'

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Özdağ, TBMM'de yaptığı basın açıklamasında Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Atatürk'e hakaretleriyle tanınan fesli gerici Kadir Mısıroğlu'nu ziyaretine sert tepki gösterdi.

12 Kasım 2018 - 15:44

Erbaş'ın TBMM ve Türk milletinden özür dilemesi gerektiğini söyleyen Özdağ, "Ali Erbaş, İstiklal Savaşı'nı kazanan Türk ordusunun mu yoksa denize döktüğümüz Yunan ordusunun mu yanında olduğunu açıklamalıdır?" diye sordu.

'ERBAŞ SAÇMA AÇIKLAMALAR YERİNE ÖZÜR DİLEMELİ'
Özdağ, "Ali Erbaş bu sorunun cevabını Türk Milleti ve TBMM'den özür dileyerek verene ve istifa edene kadar İYİ Parti olarak bu işin takipcisi olacağız" ifadelerini kullandı.

Özdağ, "Erbaş, İstiklal Harbimize küfreden, TBMM'nin ordularının mağlup olmasını dileyerek 'Keşke Yunan ordusu kazansaydı' diyerek hezeyanda bulunan, İstiklal Marşımızın şairine hakaret eden ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü o küçük aklıyla aşağılamaya çalışan şahsı ziyaret etmiş ve ona hediyeler vermiştir. Bu ziyaret TBMM'nin manevi şahsiyeti ve İstiklal Harbimize yapılmış bir hakarettir. Erbaş'ın hakettiği koltuk ancak aziz milletimize ihanet eden ve işgalcilerle iş birliği yapan Dürrizade'nin koltuğu olabilir. Erbaş'ın yapması gereken Diyanet'in arkasına sığınarak, 'Bu bir hasta ziyaretiydi' diyerek saçma açıklamalar yapmak değil özür dilemektir" dedi.

Kaynak: toplumsal

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AFAD'dan çok önemli 'yardım' uyarısı
AFAD'dan çok önemli 'yardım' uyarısı
Rize'de 56 köy yolu ulaşıma kapalı
Rize'de 56 köy yolu ulaşıma kapalı