Ercan Güvenç Basın Mensuplarına Projelerini Anlattı...

Ercan Güvenç Basın Mensuplarına Projelerini Anlattı...

CHP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Ercan Güvenç Basın Mensuplarıyla Bir araya geldi.

17 Kasım 2018 - 16:24 - Güncelleme: 17 Kasım 2018 - 16:45

Ben neden aday oldum onu sizlerle paylaşmak istiyorum diyerek sözlerine şöyle devam etti;

Bu tür talepler olduğunda önce bir karşılığı var mı? Kartal halkı yeni bir belediye istiyor mu?bunu araştırmak istedik. Yaklaşık 3 ay boyunca bununla ilgili bir çalışma yaptık. Gerçektende vatandaşla toplumumuzun farklı kısımlarıyla görüştüğümüz yurttaşlarımızla yeni bir belediye anlayışı yeni bir belediye hizmetine ihtiyaç olduğunu gördük. Daha sonra Kartal'a yönelik neler düşündüğümüzü anlattığımızda gerçekten bir karşılık aldık. Mevcut arkadaşlarımızla beraber bu işe karar verdik ve yola çıktık.

Şimdiye kadar CHP olarak kendi bahçelerimiz içinde kaldık. Partimize oy verecek sivil toplum kurumları ya da toplumumuzun bir kısım kesimlerinden olan partiye destek veren çevrelerden olsun partimizin düşüncelerini bu çevre dışına çıkaramadık. Bizler istedik ki Cumhuriyeti kuran Cumhuriyet Halk Partisi bütün kesimlerin partisi olsun.

Toplumda çok farklı diller oluşmaya başladı. Cumhuriyet Halk Partisinde siyaset yapan dostlarımız kendilerini fazla yöneltememişlerdi onlara doğru gitmenin zorluklarından dolayı. Sokakta elimizi uzattığımız zaman bazen elimiz havada kalıyor ama evlerden içeri girdiğimizde Cumhuriyet Halk Partisini anlattığımızda kendimiz içinde neler yapabileceğimizi anlattığımızda inanınız ki kapıdan uğurlandığımızda kucaklaşarak uğurlanıyoruz. Bundan dolayı diyoruz ki Cumhuriyet Halk Partisinin giremeyeceği hiçbir ev, hiç bir sokak olmamalı.Bizler bu düşünceyle yaklaşık 1 yıldır çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Çalışmayan gelirlerinden bie bir şekilde eksilen ailelerin sıkıntılarını gördük bundan dolayı partimizin projesi olan Aile Sigortasını Kartal'da işler hale getirmeyi zorunluluk gördük.

Anadolu Bölgesini kaplayacak büyüklükte bir yurt projemiz var.

Dedik ki bundan böyle Kartallı yurttaşlarımızı denizle buluşturacağız.Özellikle tatil bölgelerinde gördüğümüz denize doğru olan iskele üzerine kurulu restoran ve cafeleri Kartalda kuracağız. Kuracağımız restoranların aralarına yapacağımız deniz havuzları ile yurttaşlarımızı tekrar Kartal'ı plaja kavuşturacağız.

Kartal Belediyesi olarak çiçek tohumu üreticeğiz. Bunu İstanbulun 38 ilçesine pazarlamayı planlıyoruz. Burdan elde edilen imkanlarla yılda 2 kez ücretsiz çiçek tohumu dağıtarak Kartalın bütün balkonlarını çiçeklendirmiş olacağız. Bununla beraber 700 kişi çalışacak bu projede. Demir olarak gördüğünüz elektrik direklerinin diplerine sarmaşık ekiceğiz bundan sonra hiçbir elektrik direğini demir olarak görmeyeceğiz.

Biz diyoruz ki basınında yaşadığı ilçeye karşı sorumluluğu var gelin sizlerle birlikte bir Kartallılık bilincini yaratalım sizler o kaleminizi buna doğruda yönlendirirseniz çok seviniriz bundan dolayıda Belediye olarak sizleri destekleyeceğiz ayrımsız destekleyeceğiz ve bununla ilgilide resmi olarak bir fon ayıracağiz. Belediyenin daha çok haberini yazan gazete değil bizlerin yanlışlarını da mutlaka yazın ki bizler o yanlışı sizlerin kalemleriyle fark edelim. Bir çok projesini anlatan Ercan Güvenç Biz oluşturduğumuz projeleri vatandaşlarımızın ihtiyacı doğrultusunda oluşturduk masa başında değil dedi.

2018/11/2018-11-17-16-35-18.jpg
2018/11/2018-11-17-16-35-12.jpg
2018/11/2018-11-17-16-35-05.jpg
2018/11/2018-11-17-16-34-52.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aydos Ormanı'nında tepki çeken görüntü
Aydos Ormanı'nında tepki çeken görüntü
İstikamet Samsun
İstikamet Samsun