Erdoğan: ’Mecliste de çoğunluğu sağlamamız şarttır’

Erdoğan: 'Mecliste de çoğunluğu sağlamamız şarttır'

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grubundaki konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu ve rakibi Muharrem İnce'yi hedef aldı, "Şimdi biz sopanın ucundaki figürle mi, sopayı tutanla mı uğraşacağız? Doğrusu şaşırdık. Bizi çıldırtacaklarını söyleyerek yola çıkmışlardı, haklarını vermek lazım, çıldırtmasalar da şaşırtmayı başardılar" dedi. Erdoğan, seçmenden 24 Haziran'da Meclis çoğunluğu ve anayasayı değiştirecek çoğunluğu istedi, "Mecliste de çoğunluğu sağlamamız şarttır. Her şeyden önce sistem oturan kadar kanun çıkarmaya anayasa değişikliğine ihtiyaç duyulacaktır" ifadesini kullandı.

08 Mayıs 2018 - 17:38

Konuşmasının başında 24 Haziran seçimlerine değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Grup Toplantısı'ndaki konuşması satır başlarıyla şöyle:

Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı: 'Partisi ülkeden daha önemli'

"Kimi partiler grup kararıyla veya imza toplamak suretiyle genel başkanlarını cumhurbaşkanı adayı olarak ilan ettiler. Tek bir parti hariç. Ana muhalefet partisinin genel başkanı her nedense cumhurbaşkanı adayı olmadı. Partisini yönetmek ülkeyi yönetmeye talip olmaktan daha cazip gelecek olmalı ki bir başka ismi aday ilan etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beşiktaş'ta ünlü eğlence mekanındaki kadınlara şiddet kamerada
Beşiktaş'ta ünlü eğlence mekanındaki kadınlara şiddet...
Türkiye’nin ilk yerden beslemeli tramvay hattının test sürüşleri başladı
Türkiye’nin ilk yerden beslemeli tramvay hattının test...