FETÖ’nün jandarma yapılanması ’Marmara temsilcisi’ de...

FETÖ'nün jandarma yapılanması 'Marmara temsilcisi' de inkarı seçti

FETÖ'nün jandarmadaki yapılanmasının ''Marmara bölge imamı'' olarak görev yaptığı belirlenen Nihat Keskin de diğer FETÖ mensupları gibi inkar seçti.

15 Mayıs 2019 - 16:04

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) jandarmadaki yapılanmasının ''Marmara bölge imamı'' olarak görev yaptığı belirlenen ve 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin eski İstanbul İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Gürcan Sercan'ın da aralarında bulunduğu 92 kişinin yargılandığı davanın tutuklu sanıklarından olan eski öğretmen Nihat Keskin de diğer FETÖ mensupları gibi inkar seçti.

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında aktif rol alarak birçok vatandaşın şehit olması veya yaralanmasında talimatları bulunan darbeci sanıklar, yargılandıkları davalarda, elde edilen görüntü, ses kayıtları ile tanıkların teşhis ve anlatımlarına rağmen savunmalarını "inkar politikası" üzerine kurmayı sürdürüyor.

Cezaevine girdikten sonra örgüt talimatı çerçevesinde inkar yolunu seçen sanıkların savunmalarında öne sürdükleri tezlerin birçoğu, kanıtlanan delillerle çürütüldü.

Örgütün jandarma yapılanmasında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e doğrudan bağlı olarak konumlanan sözde "jandarma imamı"na bağlı çalıştığı tespit edilen Nihat Keskin'in, 2016 yılından itibaren Marmara Bölgesi'nde faaliyet yürüten sivil ve jandarma personeli örgüt mensuplarının kendisine bağlı olduğu, örgütsel olarak "Marmara bölge temsilcisi" görevini yürüttüğü belirlendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bülent Akköse'ye  İBB'de Görev
Bülent Akköse'ye İBB'de Görev
'Civciv çıkartma' adlı 'düğün eğlencesi adetine' soruşturma ve tepki
'Civciv çıkartma' adlı 'düğün eğlencesi adetine' soruşturma...