Genç Sevim’in acı dolu yılları!

Genç Sevim'in acı dolu yılları!

Şiddet mağduru Sevim, kendisini korumak uğruna, severek evlendiği eşini tek bıçak darbesiyle öldürdü. Eşinin ailesinin destek verdiğini söyleyen Sevim:

09 Mart 2018 - 22:38

Akşam'dan Bülent Şanlıkan'ın haberi...

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Kadına yönelik şiddet toplumsal yara. Bu yaraya tuz basan onlarca olaya tanık oluyoruz. Ancak içlerinde öyle bir tanesi var ki son yılların en ilginç davası! Olay, Konya’nın Beyşehir İlçesi’nde 1 Temmuz 2017’de yaşandı. Eşi Ali Hüyük’ten gördüğü şiddet yüzünden kendini savunmaya çalışırken bıçakla ölümüne sebep olan Sevim Yıldırım Hüyük (22), 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ölen Hüyük’ün anne ve babasının “Oğlumuz hak etti, şikâyetçi değiliz” sözleri mahkemeye damgasını vurdu.

İlk defa konuşan iki çocuk annesi Hüyük, Yargıtay onarsa cezaevine girecek. Yaşadığı acı günleri Hüyük şöyle anlattı: "Olaydan sonra karşılaştığım herkes derken, hatta eşimin ailesi derken ben üzüldüm. Severek evlendiğim, 2 çocuk yaptığım adamın katili oldum. Hem de ne olursa olsun istemeyerek.

YALANLARLA EVLENMİŞİM

Evliliğim yalanlar üzerine kurulmuştu. Eşim belirli bir işi olmayan, kumar, gazino ve alkol alışkanlığı olan, ailesine sürekli şiddet uygulayan biri çıktı. 3 yıllık evliliğim kaçarak 4 ev değiştirdim. Hamilelik döneminde şiddet görmeye başladım. Yine aldatılmam, ölüm tehditleri almam da bu süreçte başladı. Kaçarak evlendiğimden bu gördüğüm şiddeti aileme anlatamadım.

Allah onlardan razı olsun

Ben daha önce de çok aldatıldım ama çocuklarım var diye sustum. Çünkü boşanmak istediğimde öldürülesiye dayaklar yedim. Davada adı geçen İzel T. ile eşimin ilişkisini nisanda öğrendim. Bazen kendisi bazen birlikte olduğu İzel T. ile birlikte beni dövdüler. Eşimin ailesi her zaman yanımda oldu. Allah onlardan razı olsun. Onların sayesinde ayakta durabiliyorum."


Mağdur Sevim Yıldırım Hüyük, eşinin ailesi tarafından korunuyor...

Sacitaslan

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muharrem İnce: Çıkacak yeni bir hareket bölen bir hareket olmaz
Muharrem İnce: Çıkacak yeni bir hareket bölen bir hareket olmaz
Herkese davet gitti İYİ Parti unutuldu
Herkese davet gitti İYİ Parti unutuldu