GENEL-İŞ GENEL MERKEZİ YİNE İŞÇİLERİ HİÇE SAYDI

GENEL-İŞ GENEL MERKEZİ YİNE İŞÇİLERİ HİÇE SAYDI

İstanbul Kartal Belediyesinde greve saatler kala toplu iş sözleşmesini (TİS) Genel-İş Genel Merkezi imzaladı. İşçiler kendilerine rağmen sözleşme imzalamasına tepki gösterdi.

03 Mart 2021 - 13:24

Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şubenin örgütlü olduğu Kartal Belediyesinde greve saatler kala toplu iş sözleşmesini (TİS) Genel-İş Genel Merkezi imzaladı. İşçiler kendilerine rağmen sözleşmenin imzalanmasına tepkili.

YİNE AYNISI OLDU

Kadıköy, Maltepe, Ataşehir ve Beşiktaş’tan sonra işçilerin grev aşamasında olduğu Kartal Belediyesinde de TİS imzalandı. Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şube ile Kartal Belediyesi yönetimi ve SODEMSEN arasında görüşmelerin sürdüğü Kartal’da TİS greve saatler kala Genel-İş Genel Merkezi tarafından imzalandı. Sözleşmenin kendilerine, temsilcilere ve şubeye sorulmadan imzalandığını ve grev haklarına da darbe yapıldığını belirten işçiler duruma tepkili. Edindiğimiz bilgilere göre ücretlere ilk yıl yüzde 7 ikinci yıl yüzde 8 zam yapıldı.

İşçiler kendilerine dayatılan bu rakamlarla “çalışma barışının” ortadan kaldırıldığını ifade etti. Gün içerisinde Genel-İş Anadolu Yakası 1 No’lu Şubenin konuya ilişkin bir açıklama yapacağı bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kayı İşçileri Kartal Anadolu Adliyesi Önünden Seslendi
Kayı İşçileri Kartal Anadolu Adliyesi Önünden Seslendi
SİNBO İŞÇİLERİNE GÖZALTI
SİNBO İŞÇİLERİNE GÖZALTI