Her gün nasıl yazılır? Hergün TDK’ya göre bitişik mi ayrı...

Her gün nasıl yazılır? Hergün TDK’ya göre bitişik mi ayrı mı yazılır?

Her gün sözcüğü üzerinden sıkça yazım yanlışları ile karşılaşılabiliyor. Türk Dil Kurumu aracılığıyla doğru kullanım hakkında bilgi alabilir ya da her gün nasıl yazılır sorusunun cevabını elde edebilirsiniz. Peki, her gün nasıl yazılır? Hergün TDK’ya g...

13 Ocak 2020 - 18:31

'Her gün' yazım hatası yapılan kelimeler arasında bulunmaktadır. Günümüzde genel olarak 'Hergün' şeklinde hatalı yazılır. Ancak bu yazılış yanlıştır. Türk Dil Kurumuna göre sözcüğün doğru yazımına başlık altında ulaşabilirsiniz.

Her Gün TDK’ya Göre Bitişik mi, Ayrı mı Yazılır?

Türkçede iki sözcük öbeğinin bitişik mi ayrı mı yazılacağı konusunda çoğu zaman hatalar yapılır. Üstelik bu konuda çok fazla kelimenin bulunduğunu söylemek mümkündür. Özellikle ‘her gün’ öbeği yanlış kullanılan yazımlar arasında yer almaktadır. Günümüzde sık şekilde ‘hergün’ yazımı yapılmasına rağmen bu yanlıştır. Doğru olan ise ‘Her gün’ öbeği olarak karşımıza çıkıyor.

Her gün kelimesinin nasıl yazılacağı daire internetten gün içerisinde oldukça fazla araştırma gerçekleştirilmektedir. Bu araştırma konusunda TDK üzerinden ele alınan doğru bilgi ‘Her gün’ olarak öne çıkıyor. Aynı şekilde mutlaka cümle içerisinde de öyle kullanmak gerekir.

Her Gün Nasıl Yazılır?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muharrem İnce: Çıkacak yeni bir hareket bölen bir hareket olmaz
Muharrem İnce: Çıkacak yeni bir hareket bölen bir hareket olmaz
Herkese davet gitti İYİ Parti unutuldu
Herkese davet gitti İYİ Parti unutuldu