İmamoğlu Herkesin Merak Ettiği Konu Hakkında Konuştu!

İmamoğlu Herkesin Merak Ettiği Konu Hakkında Konuştu!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kapatılacağı iddia edilen İSMEK kurslarına ilişkin açıklamada bulundu. İmamoğlu, "Bu bir geçiş süreci. Daha sağlıklı ve verimli, mevsimlik çalışandan daha çok sürekli çalışan yapısına kavuşturmak istiyoruz" dedi.

27 Kasım 2019 - 12:26 - Güncelleme: 27 Kasım 2019 - 16:22

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İSMEK'ler kapatılıyor" iddiasına ilişkin konuştu. İSMEK'te bir geçiş süreci olduğunu belirten İmamoğlu, "Bu bir geçiş süreci. Daha sağlıklı ve verimli, mevsimlik çalışandan daha çok sürekli çalışan yapısına kavuşturmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

İmamoğlu, İstanbul Davutpaşa'daki İSMEK Pastacılık ve Fırıncılık Okulu'nda incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından İmamoğlu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"BİR GEÇİŞ SÜRECİ VAR"

Kapatıldığı ve öğretmenleri işsiz kaldığı iddia edilen İSMEK kursları ile ilgili açıklama yapan İmamoğlu şunları kaydetti: Aslında bir geçiş süreci olduğunu birkaç kez söyledik. Daha sağlıklı ve verimli, part-time (yarı zamanlı) ve mevsimlik çalışandan daha çok sürekli çalışan yapısına kavuşturmak istiyoruz İSMEK kurumunu. Bu şekilde yılın bütününe yaydığımızda, çok daha yüksek sayıda kursiyer sayısına da ulaşacağız.

"SADECE BİR MESLEK KURSU OLMAYACAK"

Burada ayrıca zincirin halkalarını tamamlama amacı var arkadaşlarımızın, sadece bir meslek kursundan ziyade bir sonraki aşamayı, hatta öncesini, işsiz başvurusundan başlayan uygun meslek grubuna dahil edilip meslek öğrenen, daha sonrasında da iş bulma konusunda kurduğumuz kurumlar ve ofisler tarafından desteklenen, hatta girişimciliği de desteklenen boyuta kavuşturmak istiyoruz.

"VERİMLİLİĞİ ARTACAK"

Burası geçmişte güzel tasarlanmış; ama çok da duyurulmamış. Şimdi bunu duyurmak, bu gibi yerleri daha geliştirmek, daha etkin hale getirmek istiyoruz. Bu bir geçiş süreci. Görecekler daha yüksek sayıda kursiyer, daha fazla insana hizmet eden bir kuruma dönüşecek ve verimliliği artacak.

Kaynak: haberler

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika haberi... Ceren Özdemir'in katil zanlısı cezaevinde intihar girişiminde bulundu
Son dakika haberi... Ceren Özdemir'in katil zanlısı cezaevinde...
Teslim olan PKK’lı anlattı: Annelerini görenler kaçmak istiyor
Teslim olan PKK’lı anlattı: Annelerini görenler kaçmak istiyor