İmamoğlu’ndan sosyal yardım açıklaması

İmamoğlu’ndan sosyal yardım açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Küçükçekmece, Şişli ve Kartal’ın ardından dördüncü istihdam ofisini Sancaktepe’de açtı. Sancaktepe İstihdam Ofisi’nin açılışını, çalışanlar ve iş yeri temsilcileriyle birlikte gerçekleştiren İmamoğlu, şunları söyledi: * Belediyelerden her şey istenir, her şey talep edilir. Unutulmasın ki; belediyeler, ülkenin işsizlik sorununu çözecek kurumlar değildir. Biz, bugünün ekonomisinin ya da bugünün […]

29 Temmuz 2020 - 16:39

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Küçükçekmece, Şişli ve Kartal'ın ardından dördüncü istihdam ofisini Sancaktepe'de açtı.

Sancaktepe İstihdam Ofisi'nin açılışını, çalışanlar ve iş yeri temsilcileriyle birlikte gerçekleştiren İmamoğlu, şunları söyledi:

* Belediyelerden her şey istenir, her şey talep edilir. Unutulmasın ki; belediyeler, ülkenin işsizlik sorununu çözecek kurumlar değildir. Biz, bugünün ekonomisinin ya da bugünün işsizliğinin sorumlusu olmadığımız gibi çözümüne de çare olabilecek bir kurum değiliz.

* Ama sorumluluğu paylaşabilme konusunda azami fikir üreten, iş üreten, 'Ne yapabiliriz' deyip, çare üreten bir kurum olmayı hedefledik.

* Kampanya döneminde, '200 bin insana, 5 yıl boyunca iş bulacağız, iş imkanı yaratacağız' dediğimde, sanki İBB'ye 200 bin insan alacakmışız gibi algılandı; hayır. İş arayan, iş bulamayan ya da bazı eksikleri var ve bunu tamamlayamayıp, bazı işlere kendini yönlendiremeyen insanlara rehberlik yapacağız.

FOTO: SÖZCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye’den Sezgin Baran Korkmaz'ı iade talebi
Türkiye’den Sezgin Baran Korkmaz'ı iade talebi