İzmir’in turistik ilçesi Dikili ‘Maldivler’i aratmıyor

İzmir’in turistik ilçesi Dikili ‘Maldivler’i aratmıyor

İzmir in Dikili ilçesinin nüfusu yazın 300 bini aşıyor. Bu şirin ilçe yeni yeni keşfediliyor, bazı bölgenin özel kumları nedeniyle ‘Maldivleri aratmıyor deniliyor. Dikili Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Adil Kırgöz, ilçenin tanıtımına ağırlık veriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de Kırgöz ün çalışmalarına destek oluyor. Dikili nin 42 kilometre sahili var ve her noktasında denize giriliyor. Sahilin 22 kilometrelik […]

26 Temmuz 2020 - 14:06

İzmir in Dikili ilçesinin nüfusu yazın 300 bini aşıyor. Bu şirin ilçe yeni yeni keşfediliyor, bazı bölgenin özel kumları nedeniyle ‘Maldivleri aratmıyor deniliyor. Dikili Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Adil Kırgöz, ilçenin tanıtımına ağırlık veriyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de Kırgöz ün çalışmalarına destek oluyor. Dikili nin 42 kilometre sahili var ve her noktasında denize giriliyor. Sahilin 22 kilometrelik bölümünde kesintisiz kumsal var. Bademli Köyü'nün sahilleri ve kumsalı da övgüye değer bir bölge olarak tanımlanıyor.

5.9 KİLOMETRE BİSİKLET YOLU

İlçenin tanıtımı yapıldıkça ilgi de artıyor. Başkan Adil Kırgöz Dikili yi ve çalışmalarını şöyle anlattı:

* İlçemizin hızlı şekilde kimliğini değiştiriyoruz. Temiz su iletim hatlarının tamamını değiştiriyoruz. Kuzey ve güney akışına belediyenin çevre yolları açıldı. Kent merkezindeki yollar tamamen yenilendi. Estetiğe önem veriyoruz, kaldırımları da yeniliyoruz. İlçemizde 5 bin 900 metre bisiklet yolu yapılıyor. Bisiklet kullanımını da özendirmek istiyoruz. Dikili de sahil şeritleri güvenli hale getiriliyor, parklar yenileniyor.

Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika… Meral Akşener ve Ali Babacan’dan Devlet Bahçeli’ye yanıt
Son dakika… Meral Akşener ve Ali Babacan’dan Devlet...
BAŞKAN İMAMOĞLU: Türkiye ve İstanbul’un teknolojiyi ithal eden değil,  ihraç eden ülkeye ve şehre dönüşmesini istiyorum”
BAŞKAN İMAMOĞLU: Türkiye ve İstanbul’un teknolojiyi ithal eden...