Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz “İhanete...

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz “İhanete uğradım!”

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz sessizliğini bozdu. Memur sendikası Tüm Yerel Sen kahvaltısında söylediği sözleri ile gündemi değiştirdi.

24 Şubat 2019 - 15:33

  Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Tüm Yerel Sen tarafından düzenlenen kahvaltıda konuştu.

Öz, yaptığı konuşmada: “Umudumuzu kaybetmeyeceğiz. Ama gaflet,dalalet ve hatta hıyanet içinde olanları da unutmayacağız” vurgusu yaptığı konuşmasında, “Aday olman lazım diyenlerin ihanetine uğradım. Bu ihanetin arkasında başka pazarlıklar vardı” dedi.

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz şunları söyledi:

“Örnek bir belediyecilik bıraktık”

“Türkiye’de önemli sorunlar var ama bugünün en büyük sorunu acaba kar yağışından dolayı Galatasaray’ın maçı oynanacak mı? Hayat böyle bir şey. 10 yıl birlikte görev yaptık. Çok güzel günler geçirdik, çok iyi bir belediyecilik yaptık. Aday olan arkadaşıma diyorum ki; Sana bıraktığım miras aynı Atatürk’ün dediği gibi Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni size bıraktım demişti. Bende tertemiz bir belediye, örnek bir belediyecilik bıraktık. Onun üstünde yürü, ben bunları devam ettireceğim diyebiliyorsan seçimde bir yere gelirsin dedim. Bunu sizlerin sayesinde yaptık sağ olun. Kreşleriyle, kentsel dönüşümüyle ki bu konuda bir bina yıkıldı ki bakanlığında bu konuda bizden daha iyi olmadığını, çaresizliğini görüyoruz. Bu işi en iyi yapan belediye olarak hakikaten gurur duyulacak bir noktadayız. Çocuklarımız geliyor özgüvenli, tanıdın mı diyor benim adım Dilan. Hakan Doğan’ın kızıyım. Bu özgüveni yakalayan diğer çocuklarda bunu kreşteki öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz, en önemlisi eğitimin yönü bunu sağlamıştır. Dilerim bundan sonra da öyle olur.

Daha önce şunu söylerdim. Atatürk’ün bir lafı Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır diye. Atatürk yine diyor ki; Ben umudumu hiç kaybetmedim. Umudumuzu kaybetmeyeceğiz ama gaflet, delalet ve hatta hıyanet içinde olanları da unutmayacağız. Unutmayacağız ki bu ülkeye sahip çıkalım. 2009 seçim bildirgemde Öz’ü de bir sözü de bir dedim ve iki dönem siyasette olacağımı söyledim. Üçüncü dönem için eğer partimin bana ihtiyacı olursa ve bana görev tevdi edilirse devam ederim. Yoksa müracaat etmeyeceğim dedim. Ama Uğur Mumcu’yu rahmetle andıracak şekilde aday olman lazım diyenlerin ihanetine uğradım. Bu ihanetin arkasında başka pazarlıklar vardı. Bunlar benim gözümden kaçmış değil. 10 yıl partimin ilkelerine ama yeni CHP’nin değil yeniden CHP’nin ilkelerine ters düşmeden görev yaptım ve rahmetli babamın kemiklerini sızlatmadım. Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda bildiğim yolda, partimde kalarak mücadeleye devam edeceğim dedim, edeceğim. Siyasette varım. Buradan tekrar belirtmek istiyorum.

“Hesap soracağım”

Kapalı kapılar arkasında yapılan pazarlıklarla İstanbul’u bu kadar almaya yakınken altın tepside sunanlardan hesap sormak bizim görevimiz. Gerçek Atatürkçülerin, gerçek Cumhuriyet Halk Partililerin görevidir. Sizlerin umudunu solduranlardan hesap sormak tabi ki benim görevim. Bu çocukların geleceğiyle oynayanların, ben aday olmaya giderken arkamda yürüyenlerin umutlarını kıranların hesabını sormak tabi ki benim görevim. Bir birey olarak, Altınok olarak, herhangi bir kimliği, kişiliği olmayan kişi olarak bu görev benim. Bu görevi üstlendim. Bundan sonrada hayatıma böyle devam edeceğim. Ama 10 yıl bana güzel bir belediye başkanlığı yaşattınız. Çok keyif aldım, çok güzel işler yaptık. Türkiye’ye örnek gösterdiniz. Hepinize katkınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

Kaynak: /kent34.com.tr

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cennet Şahin
    1 yıl önce
    Bizlere kattığınız değerler için sonsuz saygı ve hürmetlerimle.Altınok ÖZ başkanım.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li Beko: 'İzmir’i de parsel parsel satıyorlar!'
CHP'li Beko: 'İzmir’i de parsel parsel satıyorlar!'
Türkiye’nin İlk Doğa Dostu Millet Bahçesi Ümraniye'de
Türkiye’nin İlk Doğa Dostu Millet Bahçesi Ümraniye'de