Kartal Belediyesi Muhtarlarla Buluşmaya Devam Ediyor

Kartal Belediyesi Muhtarlarla Buluşmaya Devam Ediyor

Kartal Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve her ayın ilk Cumartesi günü kent sorunlarının kızlı tespiti ve çözümü için, mahalle muhtarları ile bir araya geldiği " Muhtarlar Toplantısı'nın " 137'ncisi gerçekleştirildi.

07 Mart 2021 - 11:21

Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen Muhtarlar Toplantısı’nın 137'ncisi, Kartal Belediyesi Ana Hizmet Binası’ndan gerçekleştirildi. Gerçekleşen toplantıya; Kartal Belediye Başkan Vekili Mustafa Oktay Aksu, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları ve mahalle muhtarları katıldı.

KARTAL'A ARTI DEĞER KATACAK PROJELER

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kartal Belediye Başkan Vekili Mustafa Oktay Aksu; Kartal’a sosyal, kültürel ve ekonomik alanda artı değer kazandıracak proje çalışmalarının tüm hızıyla devam etiğini kaydederek; “Spor Caddesi’nin prestij caddesine dönüşümü, Komşuluk ve Dayanışma Meydanı’ndaki kültür merkezimiz, Neyzen Tevfik ile Eski Stad Meydanı ve Aydos mesire alanıyla ilgili çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu çalışmalarımızın hepsi Kartal’a artı değer kazandırarak, ilçemizin cazibe merkezi olması yolunda büyük adımlar atmamızı sağlayacak” ifadelerini kullandı.

PARKLAR YENİLENİYOR

Konuşmasının devamında Kartal’da park yapım ve yenileme çalışmalarında adeta bir seferberlik başlattıklarını vurgulayan Aksu; “En önem verdiğimiz konulardan biri de park yapım ve yenileme çalışmalarımız. Bu konuda da çok büyük ilerlemeler kaydettiğimizi biliyorsunuz. Özellikle komşularımızın yoğun olarak kullandığı; Mehmet Ali Büklü ve Bayram Demirkol parkındaki yenileme çalışmalarımızda sona yaklaşıyoruz. Hedefimiz, parklarımızda kurduğumuz kafeteryalarla, Kartallı komşularımıza uygun bütçeli ve kaliteli hizmet götürebilmek. Sadece mühendislik eserleri olan bir kent değil, özellikle yeşil alanlarıyla öne çıkan bir kent olma bilincimizden taviz vermemeye devam ediyoruz” dedi.

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA DESTEK DEVAM EDECEK

Konuşmasının devamında, özellikle salgın döneminde Kartal’da bir aşevi ihtiyacını hissettiklerini, bu yüzden her gün en az 10 bin ihtiyaç sahibi Kartallının sıcak yemek ihtiyacını karşılayacak Aşevi ve Gıda Bankası’nın yapımı için kolları sıvadıklarını belirten Kartal Belediye Başkan Vekili Aksu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Aşevi ve Gıda Bankası inşaatımız başladı. Burayı da en kısa sürede tamamlayarak ihtiyaç sahibi komşularımızla dayanışmamızı büyütüyoruz. Özellikle salgın döneminde bunun ihtiyacını çok hissettik.  Dar gelirli ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek verebilmek çok önemli. Aşevi ve Gıda Bankası tamamlandığında günlük 10 bin kişiye yemek verme kapasitesine sahip olmakla birlikte, acil durumlarda bu sayı 20 bin kişilik yemek verme kapasitesine kadar çıkabilecek. Gıda Bankası ile de aylık 2 bin 500 kişiye kuru erzak yardımı yapabileceğiz” ifadelerini kullandı.

MUHTARLARIN SORUNLARI TEK TEK DİNLENDİ

Kartal Belediye Başkan Vekili Mustafa Oktay Aksu'nun konuşmasının ardından, toplantıya katılan muhtarlar tek tek söz alarak mahalleriyle ilgili sorun ve taleplerini Kartal Belediyesi yöneticilerine aktardı. Kartal Belediyesi yöneticileri, toplantı boyunca muhtarların sorun ve taleplerini dinleyerek not aldı. Muhtarların mahallelerindeki sorunların çözümü için, Kartal Belediyesi'nin çalışmalarına aralıksız devam edeceğini vurgulayan Aksu, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Toplantının sonunda Başkan Vekili Aksu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadın muhtarları tebrik ederek kendilerine çiçek takdim ederken tüm muhtarlara yenilenen Kartal haritasını hediye etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kayı İşçileri Kartal Anadolu Adliyesi Önünden Seslendi
Kayı İşçileri Kartal Anadolu Adliyesi Önünden Seslendi
SİNBO İŞÇİLERİNE GÖZALTI
SİNBO İŞÇİLERİNE GÖZALTI