Kartal’da 20 gecekondunun dönüşümü için ilk adım atıldı

Kartal'da 20 gecekondunun dönüşümü için ilk adım atıldı

Kartal Belediyesi 'Dönüşümde Kartal Modeli' kapsamında gerçekleştirdiği yıkım ve temel atma törenlerine devam ediyor.

06 Ekim 2017 - 12:50

Kartal Belediyesi kentsel dönüşüm kapsamında 'Dönüşümde Kartal Modeli' çalışmalarına devam ediyor. Kartal Hürriyet Mahallesi Özkan Sokak’ta yer alan 11995 ada 23 parsel üzerine kurulu 20 gecekondu, yapılan yıkım töreniyle dönüşmek için ilk adımı attı.

Yıkım törenine Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Belediye Başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, hak sahipleri ve yüklenici firma temsilcileri katıldı. Temel atma töreni, Kartal Belediyesi’nin hazırladığı tanıtım filminin gösterimiyle başladı. Tanıtım filminin ardından sahneye davet edilen hak sahipleri adına konuşan Cemil Oruç, Kartal Belediyesi'ne çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, dönüşüm ile mülk sahipleri olarak hayallerini kurduğu yapılara kavuşacaklarını ifade etti. Oruç'un ardından yüklenici firma tarafından hazırlanan 'Şehr-i Deniz' isimli proje katılımcılara sunuldu. 

Sunumun ardından konuşan Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, katılımcıları selamlayarak dönüşümün başta hak sahipleri olmak üzere Kartal'a hayırlı olması temennisinde bulundu. Öz, dönüşüme devam edeceklerinin vurgusu yaptığı konuşmasında şunları söyledi;

'Söylenmesi gereken her şey söylendi. Sloganımız ne gidiyor 'önce tapu sonra yapı.' İşte tapu ve  mülkiyet hakkı problemi ortadan kalktıktan sonra zaten arkası geliyor. Kimi 'kefenin cebi var' diyor kimi kefenin cebi yok diyerek yola çıkıyor. Demeyenler dönüşüyor diğerleri kalıyor seyrediyor. Geçen gün En Sitesi'nde de bunu söyledim. Belediye onları yan yana gelmesini sağlayıp getirip dönüşmesini sağlamaya çalıştı. Bazıları dönüşmeyi seyretti, bazıları dönüştü.

Belediye Başkanı Altınok Öz konuşmasının bir bölümünde mikrofonun azizliğine uğradı. Teknik arıza nedeniyle mikrofonsuz konuşan Öz, kazası belasız bir şekilde bir an önce projenin tamamlanması temennisinde bulundu. 
YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAYI İŞÇİLERİNE MÜJDELİ HABER
KAYI İŞÇİLERİNE MÜJDELİ HABER
Mühendislik Kariyerini Yarıda Bıraktı Mantar Üretimine Başladı
Mühendislik Kariyerini Yarıda Bıraktı Mantar Üretimine Başladı