Kılıçdaroğlu parti grubunda konuşuyor

Kılıçdaroğlu parti grubunda konuşuyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pazar günü açıkladığı manifestoyu eleştiren Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın Muharrem İnce'ye yönelik eleştirilerine de yanıt verdi.

08 Mayıs 2018 - 17:38

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP grubunda partililere seslendi. İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satırbaşları;

- 6 Mayıs'ta kaybettiğimiz 3 fidanımızın yeri kalbimizde. Siyasal idamların olmaması derin yaraların engellenmesi açısından önemlidir. O nedenle Deniz, Hüseyin , Yusuf'u unutmayacağız. Onlar bu ülkenin bağımsızlığı için öldüler.

- Cumhuriyet Gazetesi 94. yaşını kutladı. Bütün baskılara kadar yoluna devam ediyor. Bugün tek adam rejimine karşı çıkan kim varsa Cumhuriye'e sahip çıknalıdır. 20 Temmuz darbesine karşı en onurlu duruşu sergilemiştir. Gazeteyi de yazarlarını da en içten dileklerimle kutluyorum.

Fransa'ya tepki

- Fransa'da bir grup siyasetçi ve sanatçı Kuran'dan ayetlerin çıkarılmasını istedi. Buradan açık net söylüyorum. Çağdışı kalan Kuran-ı Kerim değil sizsiniz. Sizin bu düşünceniz El Kaide, El Nusra, IŞİD düşüncesidir. Bu açıklamayı yapanlar, İslamiyetin ne olduğunu bilmiyor. Lütfen ama lütfen tarihte ilk ama ilk insan hakları beyannemisi kabul edilen Peygamberimizin veda hutbesini okuyunuz.

"Ezberleri bozduk"

- Geçen Cuma günü ezberleri bozduk. Cumhurbaşkanı adayımızı açıkladı. Beklemiyorlardı. Çünkü kendileri gibi sanıyorlar. Yıllardır beraberz. Niye kavga edelim. Sayın İnce Türkiye'nin sorunlarını ve kaynağını çok iyi bilen biridir. Bizim adayımız demokrasiye bağlı bir kişidir.

- Muharrem İnce bir öğretmendir, halk adamıdır. O aristokrat bir kişi değildir. Hayat standardı değiştikten sonra da köyüne gitti onun dertlerini dinledi. Birilerin yaptığı gibi yırtık ayakkabıyla gezip sarayda oturmuyor. 3 bin korumayla gezmiyor. Muharrem İnce Sarayların değil halkın adamıdır. Muharrem İnce tek adam olma derdinde değil. Parlamenter sisteme inanıyor. Dolaysıyla Muharrem İnce'yi aday yaptık beyefendide şafak attı. Efendim nasıl oluyor. Bal gibi olur.

- Cumhurbaşkanı seksen milyonun cumhurbaşkanı olmalı. Muharrem İnce hiç bir zaman ayrım yapmadı. Böyle bir kişi Cumhurbaşkanlığı makamını hak ediyor. Muharrem İnce milleti bölmüyor, bana oy veren bizden vermeyen değil. 'Oy vermeyenler münafik...' Bu adam ülkenin cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturuyor. Seksen milyonun cumhurbaşkanı olmak istiyor. Ama kusura bakma sen değilsin.

- Öğretmenlere çağrı Muharrem İnce'nin başka bir özelliği daha var. İnce bir öğretmen. Onun yetiştirdiği binlerce akademisyen var. Muharrem İnce, öğretmenlerin, öğrencilerin derdinden çok iyi anlar. Muharrem İnce, evladını okula göndermek için velilerin neler çektiğini de çok iyi biliyor.Muharrem İnce bir öğretmen bu ülkenin binlerce çocuğuna ders verdi. Bütün öğretmenlere ve bütün anne babalara sesleniyorum siz Muharrem İnce’ye sahip çıkmak zorundasınız onu cumhurbaşkanı koltuğuna oturtmak zorundasınız.

Erdoğan'a dış güç yanıtı

- Sen dış güçlerin oyuncağı mısın? Her şeyi dış güçler yaptı diyorsun. Dış güçler sana bir şey yapıyorsa, hemen Kemal kardeşine haber ver. Yanında olacağım. 15 yılın sonunda ne oldu da beka sorunundan bahsetmeye başladılar? 8 maddede beka sorununun nedenini sayacağım. Tüm belediye başkanları, il, ilçe başkanları bunları herkese anlatacaksınız.

- Devlette liyakat sistemini yok ettiler. Dış güçler mi dedi sana liyakatı bitir diye.

- Bizim dış politikada 'Yurtta sulh, cihanda sulh' diye bir maddemiz vardı. Türkiye saygın ve onurlu bir ülkeydi. Orta Doğu'da bir sorun çıktığınnda, Türkiye'nin kapısını çalarlardı. Kabile reisleri bile Türkiye'ye kafa tutmaya başladı.

- Bizim vatandaşımız Suriyeliler karşısında ikinci sınıf vatandaş. Suriyeli dükkün açar vergi vermez, bizim vatandaşımız verir.

- Medyanın kontrol altına alınması. Medyanın görevi gücü eleştirmek. Onu halk adına doğru yönlendirmek. Medya bu görevi yapmazsa vay halimize. Medyanın yüzde 90'ını iktider yönlendiriyor. Satılık kalemler ve satılık patronlar var. Satılık patronların tamamı halkın ödediği vergilerle besleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a manifesto eleştirisi

- Tayyip Erdoğan'a yalan söylemeyen tek kişi benim. Bakın pazar günü ahdim olsun diye bir tahhütname açıkladı. Ben ne söylediysem onları tahhüt ediyor.

- Kilis'teki fabrikayı kapatıyorsun. Ne istedin Kilislilerden.

- ( Kilis ve Trabzon'da 6 aylık iş ilanlarına başvuran kuyruğa girmiş insanların fotoğraflarını gösteren Kılıçdaroğlu) Kilis ve Trabzon... Trabzonlu kadınlara sesleniyorm. Seni bu hale getirenlere oy verme

- Faizler düşecek diyor. 15 yıldır dış güçler yönetiyor ülkeyi. O yüzden faizler yüksek. Ben söyledim sana faizler yüksek düşür diye. Şimdi farkına vardı.

- Dar gelirli vatandaşın hayat sevyesi yükselecek. Hele şükür bu ülkede dar gelirli vatandaş olduğunun farkına varmış. Ben bunları defalarca söyledim.

- Hakkındaki suçlama ne olursa olsun kişi adil yargılanack diyor. Demekki Türkiye'de adalet yok. Ben de adalet diyorum. Demekki beni dinliyor.

- Yine diyor ki yerli üretim. Biz üreten Türkiye diyorduk.

- Bugün demiş ki Muharrem İnce gelince yaptığımız köprüleri, asfaltları mı sökecek. Dünyası o kadar küçük: köprü yol. Bununla övünen biri Türkiye'yi yönetiyor. Tabi ki köprü de yapacaksın yol da. Bunu batıda söylesen gülerler. Ne ürettin?

- Yosuzlukla mücadele diyor. Devleti soyan adam yolsuzlukla mücadele der mi?

 

 

60 saniyede günün özeti (adblocker) yazılımınızı kapatıp sayfayı yenileyin.

 

19 yıllık evlilik tek celsede bitti

Eski Galatasaraylı futbolcuya yumruklu saldırı

Arda Turan'a 15 maç ceza

kemal kılıçdaroğlu chp kılıçdaroğlu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beşiktaş'ta ünlü eğlence mekanındaki kadınlara şiddet kamerada
Beşiktaş'ta ünlü eğlence mekanındaki kadınlara şiddet...
Türkiye’nin ilk yerden beslemeli tramvay hattının test sürüşleri başladı
Türkiye’nin ilk yerden beslemeli tramvay hattının test...