"Kuraklık artık kapıda değil, evlerimize kadar...

"Kuraklık artık kapıda değil, evlerimize kadar geldi..."

14 Ocak 2021 - 18:03

Beşiktaş Belediyesi son dönemde etkisini daha çok hissettiren kuraklık sorunu nedeniyle yaşanacak olası su sıkıntısına karşı yapılması gereken tasarruf önerilerini açıkladı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da vatandaşları evlerinde ve iş yerlerinde su tüketimiyle ilgili dikkatli ve duyarlı olmaya davet etti.

Küresel ısınma ve iklim koşullarının değişmesi nedeniyle barajlardaki su seviyesi oldukça azaldı ve hali hazırda uygulanması gereken su tasarrufu kaçınılmaz bir hal aldı. İstanbul’da barajların doluluk oranı yüzde 19’lara kadar düşerken belediyemiz de vatandaşlara su tasarrufu konusunda çağrıda bulunuyor.

Beşiktaş’ta yaşayan vatandaşları hem billboardlar aracılığıyla hem de sosyal medya hesapları üzerinden farkındalık çalışmaları yaparak duyarlı olmaya davet eden Beşiktaş Belediyesi aynı zamanda bir video yayınladı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürümüz Ali Osman Asılsoy, "Su Tasarrufuna Nasıl Katkıda Bulunabiliriz?" konulu video kapsamında vatandaşlarımızın bireysel olarak alabileceği tedbirleri anlattı; kontrollü su tüketimi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Video Linli: https://www.youtube.com/watch?v=SuXene7beWQ&feature=emb_logo

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Grev'deki Maltepe Belediyesi İşçilerine Saldırı
Grev'deki Maltepe Belediyesi İşçilerine Saldırı
MALTEPE'DE VATANDAŞ İSYANDA
MALTEPE'DE VATANDAŞ İSYANDA