MALTEPE BELEDİYE BAŞKANI OLMAK İSTİYORUM!

MALTEPE BELEDİYE BAŞKANI OLMAK İSTİYORUM!

Maltepe belediye Başkan aday adayı Hasan Gökkaya Maltepe'de bulunan Kıyıoba cafede basınla bir araya geldi.

15 Kasım 2018 - 12:47

Toplantıda basın mensuplarının yanısıra, Kartal belediye başkan aday adayı Harun Özdemir,geçmiş dönem Kartal belediye meclis üyesi İbrahim Doğan,Hasan Gökkaya'nın yakın dostları katıldı.

Hasan Gökkaya basın toplantısında söz alarak şu ifadelere yer verdi.


MALTEPE BELEDİYE BAŞKANI OLMAK İSTİYORUM….


Bu Amaçla Onurlu Bir Yola Çıktım;


Maltepe Bizim Yaşadığımız Yerimiz…

Ailemiz ve Dostlarımızın bulunduğu, Hayatımızın Geçtiği Yerimiz… 

Maltepe Bizim Evimiz…

Maltepe Belediyesi Bizim Belediyemiz…

Bütçesi ile Personeli ve İmkanları Bizim Siyaseten Namusumuz…

Maltepe Belediyesi Bizim Yüzakımız…

Maltepe Belediyesinin tüm kaynaklarını kamuya hizmet edecek şekilde yeniden yapılandırmak ve yüzyılımıza yakışan çağdaş belediyecilik hizmeti vermek istiyorum…

Maltepe Belediyesinde Oluşturacağımız 5 Yıllık Yönetim ile;

Partimizin, Halkımızın, Hemşerilerimizin ve Komşularımızın örnek bir belediyecilik modeli olarak Maltepe Belediyesini gururla anlatmaları sağlamak istiyorum... 

Maltepe Belediyesini kısa bir zamanda;

Kendi binasında hizmet veren, borçsuz, mülkleri ve büyük ölçekte hizmet birimleri olan örnek Sosyal Demokrat Belediye haline getireceğim.“Benim Belediyecilik Anlayışım; Sosyal Demokrat Belediyecilik Misyonu ile Kalıcı, Çağdaş ve Bilimsel çözümler üreten bir Belediyeciliktir.“Maltepe Bizim Sevdamız…


MALTEPE HALKINA SÖZ VERİYORUM.

Hizmet Dönemi içeresinde Maltepe Belediyesinin tüm borcunu ödeyerek, Maltepe Belediyesini BORÇSUZ, MALİ, İDARİ ve SİYASİ olarak İYİ YÖNETİLEN bir belediye haline getireceğim.

Başkanlığım süresince hiçbir Belediye Mülkünü satmayacağım. 

Maltepe’de yoğun bölgelerden başlayarak mahallelerin ihtiyaç duyduğu mekanları, hizmet alanlarını ve hizmet birimlerini vatandaşlarımızın yürüme mesafesinde çözmek için yeni arsa ve binaları Maltepe Belediyesine kazandıracağım.

Maltepe Belediyesinde yapılacak tüm projelerde kamu yararını gözeteceğim.

Yapılan tüm işler Belediye Meclisi, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Halk ve diğer kurumlar ile şeffaf ve katılımcı bir şekilde paylaşacağım.

Her Belediye Meclisinde, Belediye’de yapılan tüm imar ve planlama tadilatları hakkında Meclis üyelerine ve halkımıza bilgi verecek ve onların takdirini almayan hiçbir projenin Belediyemizden geçmesine izin vermeyeceğim.

Her meclis toplantısında Maltepe Belediyesinde gerçekleşen ihalelerin isimlerini, yaklaşık maliyetlerini, ihalenin kaç liraya verildiğini ve kimin aldığını tek tek okuyarak halkla paylaşacağım.

Maltepe Belediyesinde yapılan kiralamalar ile protokollerin tamamını gerçekleştiği tarihteki Belediye Meclis toplantısında açıklayacağım. 

Her Belediye Meclis Toplantısında o aya ait olan belediye borç miktarını halkla paylaşacağım. 

Belediye Meclisini katılımcı anlayışla, bir danışma ve karar merkezi olarak görecek ve yerel demokrasinin olmazsa olmaz bir kurumu olarak yasal ve demokratik tüm icra mekanizmalarının işletilmesini sağlayacağım. 

Maltepe Belediyesi Ana Hizmet Binasını Belediye imkanları ile açık ihale yaparak 24 ay içersin de Maltepe Halkının hizmetine sunacağım.

Maltepe Belediyesince başlanan ancak çeşitli nedenlerle başlanamayan, bitirilmeyen tüm projeleri 2 yıl içersin halkın kullanımına açacağım.

Maltepe İlçesi geneline yayılan çeşitli isimlerde farklı binalarda hizmet veren sosyal hizmet birimlerinin tamamına yönelik olarak yeniden bir yapılanma gerçekleştireceğim. 

Maltepe’de ihtiyaç duyulan tüm sosyal belediyecilik hizmet birimlerinde aynı kalite ve amaç içinde çalışan dinamik bir kadro ile etkin bir belediyecilik yapılmasını sağlayacağım. 

İlçe genelinde dağılmış ve farklı müdürlüklerce yönetilen tüm hizmet birimleri tek bir çatı altında etkin hizmet birimleri haline getirilecektir. 

Sosyal Belediyecilik Merkezlerinin 3.sahıslar tarafından işletilmesine, yönetilmesine ve ticarete konu yapılması ortadan kaldıracağım. 

Çocuklara, Gençlere, Kadınlara, Yaşlılarımıza, Hemşerilerimize ve Engellilerimize yönelik projeler sivil toplum kuruluşlarının katılımları ile şekillendirilecek ve bu merkezlerde gerçekleştirilecektir.Maltepe’de yaşanan imar ve planlama sorunları ile kaçak yapılaşmalar, riskli yapılar ve ihtiyacı karşılamayan yapılaşmalara karşın emlak, imar, planlama ve riskli yapı birimleri bünyesinde oluşturulacak kentsel dönüşüm-tasarım merkezimizde parsel bazlı değil ada bazlı sosyal donatılarını sağlamış çağdaş dönüşüm projeleri oluşturulmasını sağlayacağım. 

Belediye Şirketlerindeki tüm hizmet dışı personelin görevine son verecek ve liyakat sahibi ve proje yönetebilecek, üretebilecek teknik personel ile analiz, etüt, tasarım, finansman ve uygulama kabiliyeti geliştirilmiş bir yapı ile Belediye Başkanlığımız kontrolünde uygulama süreçlerine geçilmesini sağlayacağım.

Belediyemizin hizmet alanı kapsamında bulunan mahallerde, kültürel ilişkilerin geliştirilmesi ve kültürel değerlerin korunması konusunda gerekli çalışmalar gerçekleştirilecek bu çalışmalara üniversitelerin, kamu kurulu niteliğindeki meslek kuruluşlarının, sendikaların, sivil toplum kuruluşları ve uzman kişilerin katılımını sağlanacaktır. 

Mesleki ve beceri kurslar ile çeşitli spor dallarında kurs ve etkinlikler düzenlenecek, kültür ve tabiat varlıkları ile tarihi dokunun kent/ ilçe tarihi bakımından önem taşıyan mekanlar korunmasını sağlayacağım.. 

Maltepe halkına yönelik sağlık, eğitim, spor, çevre, sosyal hizmet ve yardım, kütüphane, hizmetleriyle yaşlılara, kadınlara ve çocuklara, özürlülere yoksul ve düşkünlere yönelik hizmetlerin yapılmasında ilçede dayanışma ve katılımı sağlamada, hizmetlerde etkinlik ve verimliliği arttırmak amacıyla gönüllü kişilerin katılımına yönelik programlar gerçekleştireceğim. 


Maltepe Belediyesini Başkanlığım Döneminde;

“Kendi Binasında hizmet veren, borçsuz, mülkleri ve büyük ölçekte hizmet birimleri olan şeffaf ve katılımcılık ilkeleriyle; mali, idari ve siyasi olarak iyi yönetilen, örnek ve gurur duyulan Sosyal Demokrat Belediye haline getireceğime söz veriyorum dedi.


2018/11/2018-11-15-13-02-42.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aydos Ormanı'nında tepki çeken görüntü
Aydos Ormanı'nında tepki çeken görüntü
İstikamet Samsun
İstikamet Samsun