Melih Gökçek’e darbe üstüne darbe!

Melih Gökçek’e darbe üstüne darbe!

Erdoğan ikinci kez önünü kesti, 10 yıl sonra rövanşı verdi Oğlu Melih Gökçek’i Keçiören Belediye Başkanlığına aday gösteren Melih Gökçek, bir kez daha Erdoğan engelini aşamadı. Daha önce de Osman Gökçek’in ATO Başkanlığının önünü kesen Erdoğan’ın, Keçiören’de Gökçek’in siyasi hasmını aday göstereceği iddia edildi.

08 Aralık 2018 - 10:10

Geçtiğimiz yıl Erdoğan’ın baskısıyla görevinden istifa etmek zorunda kalan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’i Keçiören belediye başkanı yapma planı da Erdoğan engeline takıldı.

İLK DARBE ATOSEÇİMLERİNDE

Erdoğan’ın ‘metal yorgunluk’ gerekçesi ile istifa ettirdiği Melih Gökçek, Ankara’da Gökçek saltanatını sürdürmek için çareler aramaya devam ediyor. Daha önce oğlu Osman Gökçek’i Ankara Ticaret Odası Başkanlığına aday gösteren Gökçek, Erdoğan engeline takılmıştı.

ATO Başkanlığına Osman Gökçek’in adaylığını açıklamasının ardından aday olan Gürsel Baran, seçimi kazanarak ATO Başkanı oldu. Gürsel Baran’ın, Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın kuzeni olması nedeniyle Gökçeklerin önünü Erdoğan’ın kestiği yorumlarına neden olmuştu.

İKİNCİ DARBE KEÇİÖREN’DE

Oğlu Osman Gökçek’i Ankara Ticaret Odası Başkanı yapmak isteyen ancak Erdoğan tarafından karşısına aday çıkarılan Melih Gökçek, oğlunu bu kez de Keçiören Belediye Başkanlığına aday gösterdi. “15 Temmuz’da canlı yayına ilk çıkan oğlum Osman Gökçek oldu” diyerek Erdoğan’a mesaj gönderen Melih Gökçek bu kez de amacına ulaşamadı.

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, AKP’nin Keçiören Belediye Başkan adayının Turgut Altınok olduğunu iddia etti.

10 YIL SONRA GELEN RÖVANŞ

Turgut Altınok ile Melih Gökçek, 2009 yılında karşı karşıya gelmişti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığını açıklayan dönemin Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, kendisinin içinde olduğu bir kasetin internete servis edilmesiyle adaylık şansını kaybetmişti. Altınok'un saf dışı kalması ile Melih Gökçek AKP'nin ismi son açıklanan adayı olarak yeniden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti. O dönem Ankara kulislerinde kaset skandalının arkasında Melih Gökçek’in parmağının olduğu iddiaları dile getirilmiş ancak bu yönde bir soruşturma yapılmamıştı. Turgut Altınok, yeniden Keçiören belediye başkanı seçilmesi halinde, Gökçek’le olan 10 yıllık hesabını da görmüş olacak.

Kaynak: toplumsal

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Köpeğe çarpmamak için ani manevra yapan CHP'li eski il başkanı ölümden döndü
Köpeğe çarpmamak için ani manevra yapan CHP'li eski il başkanı...
Hayvanların üşüdüğünü gördü, 'Köpek Köyü'nü kurdu
Hayvanların üşüdüğünü gördü, 'Köpek Köyü'nü kurdu