Metin Ağırman PM yolunda

Metin Ağırman PM yolunda

Kartal'ın Sevilen Siyasetçi Ve İş Adamı Metin Ağırman PM. Adayı

22 Temmuz 2020 - 15:43 - Güncelleme: 22 Temmuz 2020 - 17:11

İstanbul siyasetinin etkin isimlerinden olan, 25 ve 26. Dönem İstanbul 1. Bölge 12. Sıra Millet Vekili Adayı, Mimar Mühendis Metin Ağırman hafta sonu gerçekleşecek olan CHP 37. Olağan Kurultay’da Parti Meclisi’ne aday oldu.
Gençlik yıllarından beri 30 yıldır aktif olarak siyaset yapan Metin Ağırman 2015 yılında gerçekleşen ön seçimlerde İstanbul 1. Bölgede 7. Sıradan seçilerek milletvekili adayı olmuştu. Ağırman Kartal CHP örgütünden 9 Kurultay Delegesinin ve İstanbul 1. Bölge 14 ilçe Başkanının önerisiyle gerçekleşecek kurultayda PM adayı olduğu öğrenildi.
İstanbul’da olduğu gibi geniş yelpazede Türkiye’nin birçok ilinden de destek alan Ağırman’ın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yayınlayacağı anahtar listede yer alacağına kesin gözüyle bakılıyor.
Biz  de Günedoğuş haber gazetesi olarak çalışkanlığı, siyasi disiplini ve yardımseverliğiyle tanıdığımız Metin Ağırman’a çıktığı yolda başarılar diliyoruz.
Metin Ağırman Kimdir
1969 yılında Erzincan’ın Tercan ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kartal’da tamamladı. 1991 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi, Harita ve Kadastro Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Ayrıca A.Ü. İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi’ni (2003) ve Okan Üniversitesi İngilizce Mimarlık Bölümü’nü (2016) başarı ile tamamladı.
Teknik Fransızca ve İngilizce bilen Metin Ağırman Mimar ve Harita Kadastro Mühendisi olarak iş yaşamına devam ediyor. Ağırman evli ve iki erkek evlat babasıdır.
1990 yılında SHP Gençlik Kolları’nda başlayan ve CHP’de devam eden 30 yıllık siyasi yaşamı süresince Gençlik Kolu Yöneticiliği, Mahalle Sorumluluğu, İlçe Yöneticiliği, İlçe Başkan Yardımcılığı, Parti Eğitmenliği, Yerel Yönetimler Komisyon Üyeliği, İlçe Delegeliği, İl Delegeliği, Kurultay Delegeliği görevlerinde bulundu. Ağırman, CHP 10. Gençlik Kurultayı’nda Gençlik Kolları Genel Başkan Adayı oldu.
2015 yılı Haziran ve Kasım aylarında gerçekleşen 25. Ve 26. dönem milletvekili seçimlerinde önseçimden çıkarak, İstanbul 1. Bölge 12. Sıra Milletvekili Adayı oldu. 37. Olağan İstanbul İl Kongresinde Kurultay Delegesi seçildi.
Kent Kültürü ve Demokrasi Derneği Kurucusu ve Başkanı olan Metin Ağırman, BİLSES Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, ADD, TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası, İTO Meclisi, İstanbul İnşaatçılar Derneği ve Pendik Pir Sultan Derneği Üyesidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
400 bin yıllık tarih için İBB harekete geçti
400 bin yıllık tarih için İBB harekete geçti
Kartal Belediyesi’nin Yeni Kreşi Öğrencileriyle Buluşmak İçin Gün Sayıyor
Kartal Belediyesi’nin Yeni Kreşi Öğrencileriyle Buluşmak İçin...