SANAT EĞİTİMLERİNDE ÖĞRENDİKLERİNİ ONLİNE YIL SONU...

SANAT EĞİTİMLERİNDE ÖĞRENDİKLERİNİ ONLİNE YIL SONU GÖSTERİSİNDE SUNDULAR

24 Haziran 2020 - 12:00

ayalimi gerçekleştirdiği için çok mutlu olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Yeni oyun için çalışırken koronavirüs salgını nedeniyle çalışmalarımıza online olarak devam ettik. Bu süreç içerisinde ‘Aynadaki Geçmişim’ adlı bir oyun yazdım. Koronavirüsün ortaya çıkardığı bir farkındalıkla hayata dört elle tutunulması gerektiğini anlatan bir oyun… Oyunun çekimlerini herkes kendi evinde yaptı. Montajı yapıldığında aynı yerdeymişiz gibi oynadığımızı gördük. Çekimlere eşim ve iki kızım destek oldu. Kızlarım makyajıma yardım etti, çekimlerimi yaptılar. Sonuçta bilmediğimiz şeyler olduğu için çalışmamız uzun sürdü. Bir kısa filmin nasıl çekileceğini öğrendik. Çok da eğlendik. Çekimler bittiğinde kamera arkasını çekmediğimiz için üzüldük. Çekimlerimiz yaratıcıydı. İyi ki tiyatro var. İyi ki bizi tiyatroyla buluşturan Ataşehir Belediyesi var.”
 

Kızı Hazal Kaya’nın resim derslerine katıldığını belirten Meryem Kaya şöyle konuştu: “Pandemi döneminde eğitimlerimiz online olarak devam etti. Öğretmenlerimiz her an bizimle iletişimdeydiler. Belediyemize teşekkür ederiz, Ataşehirli olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

 

2 yıl süresince Ataşehir Belediyesi’nin resim kurslarına katılan Sibel Balkaş ise; “Röprodüksiyon yöntemiyle bir resmin tuvale nasıl aktarılacağını, renklerin nasıl elde edileceğini, renk geçişlerinin nasıl sağlanabileceğini, ışık gölge oyunlarını öğrendik. Hocalarımızın desteği, bizim de gayretimizle ortaya güzel çalışmalar çıkardık” dedi.

 

“Emekli olduktan sonra yaptığım araştırma sonucu Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği resim kurslarına katıldım. Şanslıydım çünkü Ataşehir’de bu tür çalışmalara önem veriliyor” diyen Havva Özdoğan “Pandemi döneminde çalışmalarımıza evden devam ederken de hocamız ve sanat merkezi yöneticilerimiz bize her türlü desteği verdi. Emeği geçenlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

Oğlu Burak Ege Babacan ile iki yıldır bağlama eğitimlerine katılan İpek Rençber de yıl sonu gösterilerinde oğlunu sahnede izlemeyi çok istediğini ifade ederek, “Pandemi nedeniyle yıl sonu gösterilerimizi sahneden yapamadığımız için üzgünüz. Sosyal medya üzerinden de olsa sanatseverlerle buluştuk. Evde yaptığımız çekimlerde de eğlenceli anlar yaşadık. Sahnede tekrarı olmayacak görüntüleri beğenmediğimiz için defalarca çektik. Ortaya çok güzel bir çalışma çıktığını düşünüyoruz” şeklinde duygularını paylaştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fatih'te tarihi surların bir bölümü çöktü
Fatih'te tarihi surların bir bölümü çöktü
Barış Yarkadaş: ‘Murat Ağırel’e tam bir haftadır diş zulmü çektiriliyor’
Barış Yarkadaş: ‘Murat Ağırel’e tam bir haftadır diş...