Sevenlerimin gönülleri rahat olsun

Sevenlerimin gönülleri rahat olsun

Millet İttifakı İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul’da Hayatı Kolaylaştıracak Çözümler” başlıklı basın toplantısında projelerini anlattı.

12 Haziran 2019 - 09:15

Aylar öncesinden ortaya koydukları projelerine “Belediyenin işi değil” diyenlerin, projelerini kopyaladığını savunan İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve geldiği ilk andan itibaren ulaşım ve su kullanımında adım atıldığını dile getirerek, ulaşımda yapılacakları şöyle sıraladı:

ULAŞIM VTLERİ

“12 yaş altı tüm çocuklara ulaşımı ücretsiz yapacağız. 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ulaşımı ücretsiz yapacağız. İlk yarım saat içerisinde yapılan tüm aktarmaları ücretsiz yapacağız. 25 yaş altındaki, öğrenci olmayan tüm gençlerimiz de ulaşımdan yüzde 40 indirimli faydalanacak.” İmamoğlu, ayrıca “5 yılda minimum 200 bin kişiye kısa vadede iş imkanı yaratacağız. Sofra Destek Paketi ile açlık sınırının altındaki aileler ekmeğe, süte ve damacana suya para ödemeyecek. Geçim Destek Paketi ile İstanbul’da geçim sıkıntısı olan her aileye 200 liradan 2 bin 20 liraya kadar aylık maddi destek sağlayacağız” dedi.

BÜYÜK PROJELERDE KREŞ ZORUNLU

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika... Neslican Tay son yolculuğuna uğurlandı
Son dakika... Neslican Tay son yolculuğuna uğurlandı
İBB Başkanı İmamoğlu'ndan torpil açıklaması
İBB Başkanı İmamoğlu'ndan torpil açıklaması