Sınır hattında önemli toplantı!

Sınır hattında önemli toplantı!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve MİT Başkanı Hakan Fidan’ın katıldığı toplantıda Suriye kuzeyindeki gelişmelerle, İdlib’de ateşkesin devamına yönelik çalışmalardaki son durum ele alındı. Akar, "Soçi’deki mutabakat doğrultusunda ateşkesin ve istikrarın devamı için her türlü gayret gösterilmektedir. Rusya ile bu konudaki yakın iş birliğimiz devam ediyor" dedi.

12 Ocak 2019 - 11:08

Akar, Şanlıurfa’daki sınır birliklerine gerçekleştirdiği inceleme ve  denetlemelerinin ardından Orgeneral Güler ve Orgeneral Dündar’la dün Hatay’a  geçti.

Denetleme ve incelemelerine buradaki birliklerde devam eden Bakan  Akar, daha sonra MİT Başkanı Fidan ile bir araya geldi. Akar,  Genelkurmay  Başkanı Orgeneral Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Dündar ve MİT Başkanı  Fidan’ın da katıldığı heyetler arası toplantıda, Suriye’nin kuzeyindeki son  gelişmeler değerlendirildi.

Soçi’de imzalanan mutabakat çerçevesinde İdlib’deki son durumun da  gündeme geldiği toplantıda, ateşkesin devamına ilişkin  çalışmalarla bölgede  huzur ve istikrarın sağlanmasına yönelik yapılması gerekenler ele alındı.

Milli Savunma Bakanı Akar, konuya ilişkin, "Soçi’deki mutabakat  doğrultusunda ateşkesin ve istikrarın devamı için her türlü gayret  gösterilmektedir. Rusya ile bu konudaki yakın iş birliğimiz devam ediyor"  ifadelerini kullandı.

Kaynak: Milliyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uludağ'da 1500'e yakın ağaç kesildi! Doğaseverlerden tepki
Uludağ'da 1500'e yakın ağaç kesildi! Doğaseverlerden tepki
Sosyal medya tartışmalarıyla ilgili AK Parti'den açıklama
Sosyal medya tartışmalarıyla ilgili AK Parti'den açıklama