Sır cinayette istenen ceza belli oldu

Sır cinayette istenen ceza belli oldu

İstanbul Esenyurt’ta kaybolduktan bir süre sonra hurda bir minibüsün içerisinde öldürülmüş halde bulunan gayrimenkul zengini Nazmiye Oruçoğlu cinayetiyle ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. 3 kişi hakkında hazırlanan iddianamede Oruçoğlu’nun oğlu S...

11 Eylül 2019 - 10:25

Sabah gazetesinden Sema Alim Dalgıç'ın haberine göre, İstanbul Esenyurt'ta kaybolduktan bir süre sonra hurda bir minibüsün içinde öldürülmüş halde bulunan 45 yaşındaki Nazmiye Oruçoğlu cinayetiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Şüpheliler hakkında hazırlanan iddianamede olayın perde arkası tüm detaylarıyla anlatıldı. İddianamede Oruçoğlu'nun oğlu Serhat Yağcı da 'Kasten öldürme' suçundan şüpheli olarak yer aldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Oruçoğlu'nun eski eşi Yüksel Yağcı, oğlu Serhat Yağcı ve ölü olarak bulunduğu minibüsün sahibi Erhan Çetinkaya şüpheli olarak yer aldı. Oruçoğlu'nun ikinci eşi Atay Tufan ve ağabeyi Mustafa Oruçoğlu ise iddianamede müşteki sıfatıyla yer aldı.

İddianamede, Nazmiye Oruçoğlu'nun oğlu Serhat Yağcı'nın ifadesine yer verildi. Yağcı ifadesinde, annesi ve babasının 11-12 sene önce ayrıldıklarını, ayrıldıktan sonra babası ile birlikte yaşadığını, bir süre sonra annesinin Atay Tufan ile evlendiğini belirtti. Annesi ile babası arasında ev nedeniyle sürekli tartışma çıktığını, annesi Oruçoğlu'nun babasıyla birlikte kaldığı evi boşaltmasını istediğini ve evi boşaltma konusunda sürekli tutarsızlıklar sergilediğini ileri sürdü. Yine ev konusuyla ilgili babasının annesini darp ettiğini, bunun üzerine de Nazmiye Oruçoğlu'nun evin tahliyesi için dava açtığını anlattı. Yağcı, annesinin tutarsızlıklarından dolayı aralarının daha çok bozulduğunu ileri sürdü.

 

"İŞİM ÇIKTI, YARIN BABAMLA GİDECEĞİM"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AFAD'dan çok önemli 'yardım' uyarısı
AFAD'dan çok önemli 'yardım' uyarısı
Rize'de 56 köy yolu ulaşıma kapalı
Rize'de 56 köy yolu ulaşıma kapalı