Son dakika: HÜDA PAR’dan flaş yerel seçim kararı!

Son dakika: HÜDA PAR'dan flaş yerel seçim kararı!

HÜDA PAR (Hür Dava Partisi) Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere katılmama kararı aldıklarını açıkladı.

12 Ocak 2019 - 11:50

Şahin, partisinin il binasında düzenlenen basın toplantısında, 31 Mart  2019 yerel seçimlere katılmama kararı aldıklarını belirterek, bu kararın boykot  kararı olmadığını söyledi.

Planlanan hedeflere ulaşılması noktasında maddi anlamda olumsuz  etkilerinin olacağı kanaatinin hasıl olduğuna dikkati çeken Şahin, daha etkili  bir siyasetle yollarına devam edeceklerini dile getirdi.

Daha önceki seçimlere katıldıklarını anımsatan Şahin, 2012 yılında  "Dürüst Siyaset Gerçek Adalet" şiarıyla siyaset sahnesine çıktıklarını, yasal  teşkilatlanma şartını yerine getirip 30 Mart 2014 yerel seçimlerine belli il ve  ilçelerde kısmı olarak, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde yine belli illerde  destekledikleri bağımsız adaylarla seçimlere katıldıklarını anlattı.

Şahin, 24 Haziran genel seçimlerine Diyarbakır ve Batman'da bağımsız  adayları destekleme şeklinde, geri kalan 79 ilde de parti amblemleriyle tüm  Türkiye'de seçimlere katıldıklarını hatırlattı.

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere girmenin maddi anlamda  olumsuz etki bırakacağı kanaati oluştuğunu aktaran Şahin, "Yaşadığımız seçim  tecrübeleri ve teşkilatlarımızın mevcut durumu itibarıyla yeni bir seçime  girmenin, teşkilatlarımızın tamamlanması, planlanan hedeflere ulaşılması  noktasında maddi anlamda olumsuz etkilerinin olacağı kanaati hasıl olmuştur."  ifadelerini kullandı.

Seçime katılmama kararı aldıklarını bildiren Şahin, şöyle konuştu:

"Genel İdare Kurulumuz, uzun bir süreden beri teşkilatlarla yaptığı  istişareler neticesinde var olan çalışmalarımızın niteliğini artırmak, daha  etkili bir siyasetle yolumuza devam etmek, bundan sonraki seçimlere daha güçlü  girebilmek amacıyla teşkilat, kadro ve eğitim alanlarına yoğunlaşmak için 31 Mart  2019 Yerel Seçimlerine katılmama kararı almıştır."

Kararın boykot olmadığını, ileriye yönelik hedeflere ulaşmak için  böyle bir karar alındığını vurgulayan Şahin, kararlarının ve 31 Mart 2019 yerel  seçimlerinin hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: Milliyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika… CHP ve HDP’den üç ismin vekilliği düşürüldü
Son dakika… CHP ve HDP’den üç ismin vekilliği düşürüldü
Düğün yapacaklar dikkat! Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın uyardı
Düğün yapacaklar dikkat! Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın uyardı