Teslim olan PKK’lı anlattı: Annelerini görenler kaçmak istiyor

Teslim olan PKK’lı anlattı: Annelerini görenler kaçmak istiyor

Terör örgütü PKK’dan kaçarak teslim olan Kader kod adlı N.D., annelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde yaptığı oturma eyleminin kaçırılan çocuklar üzerinde çok etkili olduğunu, annelerini görenlerin örgütten kaçmaya çalıştığını anlattı.

09 Aralık 2019 - 10:43

N.D. jandarma ekiplerinin ikna çabaları sonucunda geçtiğimiz hafta terör örgütü PKK’dan kaçarak güvenlik güçlerine sığındı. Örgütte bulunduğu süre içerisinde yaşadıklarını aktaran N.D, Diyarbakır annelerinin oturma eyleminin örgütün sözde üst düzey yöneticilerinde büyük psikolojik baskı ve endişe yarattığını söyledi. N.D, terör örgütü mensuplarının kendi ailelerinin oturma eylemine katılıp katılmadığını takip ettiğini belirtti. N.D, “Ailesini orada gören çocuklar çok etkilendi. Annesini ve babasını televizyonda görüp de ağlayanlar oldu. Ailesinin o durumunu gören ve etkilenen çocuklar şimdi gelmek istiyor. Böyle çok kişi var. Birçok kişi örgütten kaçıp da eski yaşamlarına dönmek istiyor” dedi. N.D. ifadesinde şunları anlattı:

İKİ YILDIR KATILIM AZ

“İki yıldır örgüte katılım az. Birçoğu ölmekten korkuyor ve katılmak istemiyor. Çoğuna da oradaki yaşam tarzı uymuyor. Bakıyorsun sözde üst yönetim oturuyor ve ona hiçbir şey olmuyor. Çatışmaya giden milletin çocukları... Birçok kişinin ağzından şunu duydum. ‘Örgüt yukarıda oturuyor, çatışan, sürü gibi araziye savrulan ve ölen yine biziz’ diyorlar.
Çocukların beyinleri çok kötü yıkanıyor. Her şeyi unutur, ailesiyle irtibata geçmez sen istesen bile... ‘Al sana telefon, ailenle konuş’ desen bile artık konuşmaz. 15 yaşında ölen çocukları da gördüm. Orada sadece ölüm var.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muharrem İnce: Çıkacak yeni bir hareket bölen bir hareket olmaz
Muharrem İnce: Çıkacak yeni bir hareket bölen bir hareket olmaz
İZMİR ÇEŞME 'DEKİ BEACH CLUB 'TE DÜNYACA ÜNLÜ BAYAN MANKENE DAYAK!'
İZMİR ÇEŞME 'DEKİ BEACH CLUB 'TE DÜNYACA ÜNLÜ BAYAN MANKENE...