TRT, Demet Akalın’ın şarkısını neden yasakladı? İşte...

TRT, Demet Akalın'ın şarkısını neden yasakladı? İşte sebebi

TRT tarafından yasaklanan şarkılar listesinde bulunan Demet Akalın'ın 'Ah Ulan Sevda' isimli şarkısının yasaklanma nedeni belli oldu

03 Mart 2018 - 11:06

Deniz Zeyrek, Hürriyet'teki köşe yazısında TRT'nin yasaklı şarkılar listesine değindi. Zeyrek TRT'nin bir yöneticisinden Demet Akalın'ın şarkısının yasaklanma nedenini de öğrendiğini yazdı.

Zeyrek'in kaleme aldığı yazıdan bir bölüm şöyle:

Güne Nükhet Duru'nun listedeki 'Sarhoşum' şarkısıyla başlayıp, Demet Akalın'ın 'Ah Ulan Sevda' şarkısıyla devam ettim. Yasaklık bir içerik göremedim. Sonra belki siyasi bir neden bulurum diye Onur Akın'ın 'Artvin'de Bahar' şarkısını açtım. Orada da yasağı gerektirecek bir detaya rastlamadım.

Şarkı sözlerini bulup metinden okuyunca jetonum düştü. Nükhet Duru'nun şarkısı 'Sarhoşum ah düşünmekten, öldüm ben ah hep sevmekten' diye başlıyordu. Onur Akın'ın şarkısının bir yerinde 'İçilen rakı gibi gelirsin aklıma' dizesi vardı. Belli ki yasaklama konusu alkol ve sarhoşluk durumuydu.

Demet Akalın'ın şarkısındaki sorunun 'ulan' sözcüğü olduğunu TRT'nin bir yöneticisinden öğrendim.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

KARARI ELEŞTİRMİŞTİ

Sıla, Berkay, Bengü ve Nükhet Duru’nun da bulunduğu birçok şarkıcıyla birlikte kendisine de gelen TRT yasağını sosyal medya üzerinden öğrenen şarkıcı Demet Akalın, kararı sert bir şekilde eleştirmişti.

Kaynak: Mynet

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 KARTAL BELEDİYESİ’NDE 2020-2024 STRATEJİK PLAN HAZIRLIKLARI BAŞLADI
KARTAL BELEDİYESİ’NDE 2020-2024 STRATEJİK PLAN HAZIRLIKLARI...
KARTAL’IN MAHALLELERİNDE ŞENLİK DEVAM EDİYOR!
KARTAL’IN MAHALLELERİNDE ŞENLİK DEVAM EDİYOR!