Vatanım Sensin 57. bölüm nefes kesti!

Vatanım Sensin 57. bölüm nefes kesti!

Kanal D'nin sevilen dizisi Vatanım Sensin son bölümüyle Cevdet'in kızıyla her şeyi konuşacağını gösterdi. Yunan ordusundaki görevinin çok yakında sona ereceğini ifade eden Cevdet bu bilgiyi kızı ve eşiyle de paylaşacak. Cevdet’ten duydukları karşısında oldukça sevinen Hilal ise Vatanım Sensin 57. bölümde hep bu anı beklediğini ifade edecek.

25 Mayıs 2018 - 14:16 - Güncelleme: 25 Mayıs 2018 - 14:20

Vatanım Sensin son bölümde Cevdet'in ordudaki görevi yavaş yavaş sona erdi. Milli Mücadele’nin önemli olaylarını ekrana taşımaya devam eden dizide Cevdet’in evine geri dönmesi ise ailesini sevince boğacak.

VATANIM SENSİN 57. BÖLÜM ÖZETİ

Ailesi Cevdet’in Kuvayı Milliye için çalıştığını öğrenmiştir. Cevdet ise İzmir’in dört bir yanında Türk ordusuna soluk aldıracak büyük bir saldırının fitilini ateşlemek niyetindedir. Sakarya’da giderek kötüleşen durum ölüm kalım yarışına dönerken Cevdet, Hilal ve Leon'un da yardımıyla Filippos’un dikkatini askerlerden uzaklaştırmayı başarıp planını uygulamaya koyar. Bu sırada Aleksi, Havva’nın ölümünden sonra babasıyla yakınlaşmış, onu Leon’a karşı kışkırtmaktadır. Bu çabası Leon’u ölümün eşiğine kadar getirecektir. Nihayet Cevdet büyük planını uygulamaya koyup İzmir’i karıştırdığı an Filippos, kendisine oynanan oyunu fark eder ve Cevdet ile ailesinin ölüm emrini verir. Cevdet ise artık özlemini çektiği Türk üniformasına kavuşmuştur.

Cevdet, gerçek üniformasını giyerek mücadeleye hazırlanıyor! Hilal, babasının hain olmadığını öğrenmiştir. Bu gerçekle birlikte milli mücadeleye olan inancı daha da artar. Filippos, oynamaktan ziyade oyunu bozma amacına bürünür. Aleksi'ye verdiği talimat ile Cevdet ve ailesinin sonunu görmek istediğini söyler. Cevdet, üzerindeki sahte Yunan üniformasını çıkarır ve gerçek üniformasını giyerek; Miralay göreviyle mücadeleye hazır olur.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Patlamada hayatını kaybeden 2 kişinin kimliği belli oldu
Patlamada hayatını kaybeden 2 kişinin kimliği belli oldu
Lunapark ve tematik parklar, temizlik, maske ve mesafe şartıyla 6 Temmuz‘dan itibaren faaliyetlerine başlayabilecek
Lunapark ve tematik parklar, temizlik, maske ve mesafe şartıyla 6...