Yardım kampanyası başlatan CHP’li belediyelere soruşturma...

Yardım kampanyası başlatan CHP'li belediyelere soruşturma tehdidi!

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle yardım kampanyası başlatan CHP'li belediyeleri soruşturma açmakla tehdit etti.

31 Mart 2020 - 14:32

Koronavirüs salgını nedeniyle yurttaşlara yönelik destek çalışmalarına başlayan başta İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyesi olmak üzere pek çok CHP'li belediye sorışturma tehlikesi ile karşı karşıya.

 

İçileri Bakanı Süleyman Soylu imzası ile İller İdaresi'ne gönderilen talimatta, belediyelerin yardım kampanyası başlatma yetkileri olmadığı ve bu konuda gereğinin yapılması istendi.

TUNCAY ÖZKAN'DAN TEPKİ

Karara tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, "Bugüne kadar topladığı hiçbir paranın nerede harcandığını açıklamayan AKP, ihtiyaç sahiplerine şeffaf bir şekilde yardım etmek için bağış toplayan belediyelerimizi soruşturma açmakla tehdit edip, parayı sadece biz toplarız dedi. Amaç belediyelerimizi sindirmek, susmayacağız!" dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Oruç Karakoç
    9 ay önce
    İçişleri Bakanlığı bu genelgeyi gönderirken top***an bağışların kanun ve mevzuat tarafından desteklenmedğini yazıyor peki bu güzel girişimi yapan Belediyelerimizin bundan haberi olmadığınımı yoksa sadece belediyelerin kendi partisinin politik kazançlarını düşünüp bunu engellemeyemi çalışan bakanlık var belediyeler nasıl para topladıklarını mutlaka savunmak zorundamı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocuk İstismarını Önlemeye Yönelik Kartal Belediyesi'nden Önemli İş Birliği
Çocuk İstismarını Önlemeye Yönelik Kartal Belediyesi'nden...
WHATSAPP GERİ ADIM ATTI! İŞTE AYRINTILAR...
WHATSAPP GERİ ADIM ATTI! İŞTE AYRINTILAR...