KORONALI GÜNLER
Nergiz SÜSLÜ

Nergiz SÜSLÜ

KORONALI GÜNLER

Yaşamın içinde herkesin doğru-yanlış, iyi-kötü, başarılı veya başarısız sonuçları olan çalışma ve girişimlerin içinde olur, hayatını devam ettiren her canlının yaradılış özelliklerindendir.

Daha yaşanılır bir dünya için, temennimiz doğrudan ve iyiden yana çalışma yapanların başarılı olmasıdır. Her meslek gurubunun içinde sadece “BEN” diyenlerin, bu uğurda yapılacak her şeyin toplum değer yargılarına, vicdana ve ahlaka uygun olup olmadığına bakmayanların olduğu da bir gerçektir.

Vicdana, toplumun kabullerine aykırı ve adaletsiz olan her şey kötüdür. Sanırım bu kötülüklerde ısrar ederek davranmak ahlaki bir çürümüşlüktür. Var olan bütün meslek gurupları içinde bir rekabet vardır. Ürününe daha iyi pazar bulma, iyi maddi kazanç elde etme veya kariyerindeki başarıyla isminin marka olması hedefleri.

Bunu yaparken kullanılan yöntemler, kullanıcıları tarafından vicdani kontrolden muaf tutulursa, iyi veya kötü kısa vadeli sonuçları olur. Doğru ve iyiden yana yapılan işler kısa vadede maddi, manevi karşılık bulmasa bile, uzun vadede mutlaka takdir görecektir.

Rekabet içinde olduğu meslek veya rakip gördüğü meslektaşının, işinin tüm yönlerini takip etmek anlaşılır veya normal olduğu kabul görür. Peki, rakibinin ürününü her kademesinde çalışanlarından, maaşını, sigortasını, yemeğini ve yol parasını ödediği birini veya bir kaçını ayartmak veya ayartarak menfaat sağlamak kabul görür mü?

Aynı davranan belki akıl hocalığı yapanlar hariç ahlak sahibi hiç kimse tarafından hoşta görülmez.

Birde yalan ve iftiralarla alt edemediğiniz rakiplerinizi yenmek uğruna, kanına girdiğiniz veya girmekte ısrar ettiğiniz kişinin, işsiz kalmasına sebep olunması

Toplum genelinde bu ve bu türden kötülüğü hoş görmeyenlerin çoğunlukta olması, daha yaşanılır bir dünyada sunuyor bizlere.

Çok şükür 15 yıllık gazete ve dört yıllık televizyonla var olduğum ve akçeli bağlılık ve tahvil olmamış bir geçmişimiz var. Mesleğimizi onuruyla sürdüren meslektaşlarım.

Korona virüsle mücadelede dünya ve ülkemiz önemli sınavlardan geçti, geçiyor.Gün geçtikçe daha tecrübeli yapılıyor virüsle mücadele.

Kartal’da görülen kaymakamlık ve belediye uyumu, ilk günden itibaren karşılıklı sıcak yaklaşım sonucu tesis edilen, Kartal kaymakamı Abdullah Demir ve Kartal belediye başkanı Gökhan Yüksel arasındaki diyalog neticesinde oluşturulan koordinasyon ve uyum sonucu, tüm resmi, sivil toplum kuruluşlarının dahil edildiği iyi seviyede mücadele devam ettiriliyor.

 İstanbul ve il dışı canlı yayın, program ve görüşme yoğunluğumuzun olması, çalışma imkan ve koşullarının da malumunuz olduğu üzere ağır olması nedeniyle yazılarıma vakit el verdiği zaman dilimlerinde, güne denk gelen konular üzerine yazmaya devam edeceğim.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gülseren Buyuktas
    5 ay önce
    Onurlu ve üretken mücadelenin en yakın tanımlarındanım. Yerelde yaptığın objektif gazetecilik mücadelen bu gün Kartal da ekol oldu. Demekki doğru yapı*** işler zamanla emeğinin karşılığı oluyor. Kutluyorum seni. Hep çözüm odaklı yayınlar yapıyorsun hep doğru yazıları yazıyorsun.

Son Yazılar