Sessiz Çoğunluğun Sesi Soruyor Başkanım
Nergiz SÜSLÜ

Nergiz SÜSLÜ

Sessiz Çoğunluğun Sesi Soruyor Başkanım

 Yeteri kadar gazeteme vakit ayıramadığım ve uzun bir süredir köşe yazmadığımın farkındayım. Sessiz çoğunluğun sesi olarak kartal sorunlarını yeteri kadar kaleme alamadığımdan dolayı siz okuyucularımızdan özür dileyip, hemen gözlemlerimi ve düşüncelerimi paylaşıyorum öncelikle AK PARTİDEN bahsetmek istiyorum. Seçim döneminde birçok kez haberlerini yapmamıza rağmen emeğimizin karşılığı ne bir teşekkür alabildik ne de yaptığımız reklamların ücretini alabildik. Gerçi gayet doğal taraflı gazetelerle çalışıp ayrım yapan ve sonra herkese eşitiz diyen bir zihniyetten ne bekliyorum ki. Bu durum beni çok üzüyor söz konusu yerel basın oldu mu yerden yere vuruyorlar ne yapılan eleştirileri nede haberleri beğeniyorlar. Siyasetçiler sürekli övülmek ve tek taraflı söylenenleri olduğu gibi yayınlayalım diye bekliyorlar. AK parti ilçe başkanlık döneminde de belediye başkanlığı adaylık sürecinde de hiç bir zaman verdiği sözü yerine getirmeyen Sayın Temurhan Yıldız’a hiç kimse sormadı neden ayrım yapıp taraf oluyor ve yereli yok sayıyorsun ben buradan soruyorum “Başkan neden?”  Buradan geçelim CHP Sayın Kamer Gök’e siz yılların tecrübesi olan ve siyasette yıllarını vermiş bir demokrat başkanısınız eyvallah peki seçim öncesi kendi partiniz ve ekibinizle sürekli kavga halinde olmanız niye? Geçelim daha öncesine, Cumhuriyet Halk Partili olan sizden bir başkana ilk geldiğinde heykellerine saygı duymamız gerektiğini bir kentin kültürüdür heykeller diyerek yerel basını azarlayarak sustururken sahip çıkıyordunuz da ne oldu sonradan Nevşehir Kartal Otelinin açılışında Protokolde yeterli ilgiyi göremediğinizi dile getirip il Başkanınızı karşınıza alarak Kartal Oteli Terk ettiniz?

Seçim döneminde de bu kin ve öfkenizi devam ettirerek aday adayları arasında taraflı olup sürekli DR. Altınok Öz’ün Kartal için yaptığı hizmetleri yok sayarak Oteli, Ada tesislerini eleştirdiniz. Her basın toplantısında Kartalın parası Kartal da kalmalı diye basını yönlendirmeye çalıştınız…

Kartallılar ve genel merkez bir kez daha Altınok Öz dedikten sonra siz hepsinden daha çok Dr. Özcü oldunuz. Yaptığınız her basın toplantısın da size yöneltilen yerel sorunlara değinmek yerine hep ulusaldan bahsettiniz. Hatta geçen Yakacık da basınla bir araya gelerek yapmış olduğunuz kahvaltı da bir gazeteci arkadaşı tersleyerek arkadaşımızın sorusunu es geçtiniz ayrıca terslemenin yanında sert tepki gösterdiniz. Yine yerelden bahsetmek yerine Cumhurbaşkanlık seçiminden bahsediyordunuz.

Başkanım gelelim sonuca ben bir yerel gazete sahibi olarak Yakacık’ta ki yapmış olduğunuz basın açıklamasının haberinin sitemde ve gazetemde yer almadığından dolayı, Belediye binasında karşılaştığımızda haberi neden yayınlamadığımı sordunuz.

Size “ sürekli ulusal ile ilgili konuşuyorsunuz başkanım bizim yerel ile daha önemli sorunlarımız yok mu”? Dediğimde ise şu cevabı verdiniz.

“Siz yerel gazeteciler haberden anlamayan 50TL’nin 100 TL’lik haber peşinde koşan gazetelersiniz, siz işinize geldiği gibi davranıyorsunuz ”diyerek hiddetli bir şekilde beni terslediniz. (Ne 50Tl’miş harca harca bitmiyor.)

Buradan size yeniden soruyorum…

50tl’lik 100tl’lik gördüğünüz biz yerel basını ne için kahvaltılarla ağırlıyorsunuz hem de Kartal’da değil Yakacık’ta her neyse bize her zaman siz siz olun doğruları yazın taraflı olmayın diyordunuz, umarım bu dürüstlüğümüz de kimseyi Rahatsız etmez.

Son Yazılar