Az veren candan, çok veren maldan, hiç yoksa dua'dan ama hepsi...
Recai Mert

Recai Mert

recai mert Teç-Sen Genel Bşk Danışmanı İst.And.Yaka Posoflular Derneği Bşk Yrd.

Az veren candan, çok veren maldan, hiç yoksa dua'dan ama hepsi INSANLIK'tan..

Biz bize yeteriz inşallah ancak lutfen aileden ve şanstan zenginler hariç, emekliden, işçiden işsizden, memurdan ve dargelirliden ellerinizi ve gözlerinizi çekin. Onları belirlenmiş bir limit yada bedelle bağış yapmaya davet bile etmeyin Herkesi hür ve kendine bırakın. Kampanya için yaptıklarınızı paylaşmayın, paylaşan kahraman, paylaşmayan hain muamelesi yapmayın. 
      Hep söylediğimiz gibi, aileden ve şanstan zengin olanlar hariç, emekli, işsiz,  işçi, memur, dargelirli vatandaş olarak, yıllardır ay sonunu getiremiyoruz :( İhtiyaçtan kese kese, dosta yardımı kısa kısa, olanı da dostla, akrabayla, yetimle, yoksulla, komşuyla bölüşerek, kendi yağımızda kavrulmaya çalısarak, borçlanarak ve düzelir diye umut ederek bugünlere geldik ama, devlet, millet, vatan ve kutsallarımız için hiçbir zaman hiçbir fedekârlıktan kaçmadık, kaçmayızda ve bu dünya halâ dönüyorsa; Biz dediğimiz bu güzel insanların ve  Hak' tan adaletten şaşmayan, lüksten haramdan kaçan, çalışanın hakkını bitamam veren, vergi ödeyen, zekat, fitre, sadaka ve yardımını esirgemeyen az sayıda zenginimizin duaları ve insanlığı sayesindedir. Bu nedenle böyle zenginlerin, böyle fedakârların ve böyle dua edenlerin de kıymetini her daim bilmek lazım. 
       Şimdi, değerli siyasetcilerimiz, büyük devlet adamlarımız ve zenginlerimiz kampanya gereği bağış yapabilir, paylaşabilirler. Yada yapmayan neden yapmadığını, nasıl yapacağını açıklaya bilir. Bu durum bu değerlerimiz için bir vitrin olduğu gibi, örnek davranış ve görevdir. Biz de vatandaş olarak teşekkür eder, değerlendiririz.
      Fakat bu salgından önce ve salgın anında  çalışanını beş parasız işten çıkaranlar, yada çalışanını 10 gün ücretli izne çıkaramayanlar, yıllarca özelleştirme halkın mutluluğu edebiyatı yapıp, kurumları ele geçirdikten sonra devleti ve milleti soyan, zam üstüne zam yapan ama bu milleti bu devleti iki ay idare edemeyenler, vergi, zekat, fitre, sadaka ve borcunu ödemeyenler, kısa yoldan köşeyi dönenler, krizde bile faizle ertelemeyi veya yeni zam yapmamayı lütuf sayanlar, çocuğuma harçlık veremiyorum diye intihar edenleri görmeyip, halihazırda lüks ve gösterişten asla ödün vermeyenler firsat bu fırsat bugün, devede kulak misali bir bağış makbuzuyla kahraman olacaklar öyle mi?  Olmaz efendim. Siz yapsanızda paylaşmayın.
      Sonuç olarak:  Önce samimi olun. yukarıda belirtilen hatalarınızı görün ve bu devletin yakasından düşün artık. Yada reklamlar bitti diyin, siz de elinizi tam anlamıyla taşın altına koyun. Haa bildiğiniz gibi değil diyorsanız o zaman gerçeği anlatın biz de öğrenelim. Başarılı kim, başarısız kim yada kimlerse ona göre vatandaş olarak demokratik ve yasal hakkımız gereği ödül veya ceza hakkımızı kullanalım
      Unutulmasın ki; Evet, Yüce  Allah'ın izniyle  Biz bize her zaman yeteriz ve tarihler boyunca olduğu gibi hep birlikte bu zorluğu da aşacağız. 
      Not: tamam deninceye kadar evde kalma ve tedbirlere uymaya devam lutfen. Saygılarımla

 

Yazarlar Yazdıkları Yazıdan Kendileri Sorumludur. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Faruk ŞENER
    9 ay önce
    Helal olsun başkanım yine duygularımızın tercümanı olmuşsun. Allah sizi ve sevdiklerinizi başımızdan eksik etmesin.

Son Yazılar