İnsanlık nedir ?
Sibel DİNÇ

Sibel DİNÇ

İnsanlık nedir ?

İnsanlık başkalarının yüzüne dost görünüp arkasından kuyusunu kazmak mı,Yoksa insanların başarısını kıskanıp onun bazı yollarla daha çok başarılı olmasına engel olmak mı, İnsanlık huzurun olduğu yerde huzursuzluk yaratmak mı, Haksız yere insanlara iftira atmak ve onları dostlarına küçük düşürmek mi, İnsanlık düşene birde ben vurayım demek mi yoksa elini uzatıp düşeni kaldırmak mı? İnsanlığımızı kaybettimiz yerde dostlarımızı, arkadaşlarımızı, hayatımızı kaybetmiş oluyoruz,ne kadar kabullenemesekte etraftaki insanlara zarar verdiğimizde çevremizdeki dostlarımızı teker teker kaybettiğimizi görmezden geliyoruz.Herşey sadece çok kazanmak hırsından öne çıkıyor,insanlara yardım ederek onların huzurlu bir hayat yaşamasına yardımcı olarak çevredeki dostluk zincirini genişleteceğimiz yere tersini yaparak bu zinciri daraltıp nefes alınamayacak bir hale getiriyoruz.Belki kendimizi değil ama etrafımızdakilerin bundan etkilenmesine ve onlara zarar vermemize neden oluyoruz. Şimdi sizden tek ricam geçmişe bakın ve düşünün hak yediğiniz yerde,kalp kırdığınız yerde durun ve yaptığınız yanlışları düzeltmeye çalışın. Bir Dost kazanmak o kadar kolay değil ama kaybetmek ise 1 saniyelik olay.İnsalığımızı, dostluklarımızı ve en önemlisi bizi sevenleri kaybetmeyelim.  İnsan olmak o kadar kolay değil insanlık çok başka bişey aramızda ki insan kılığına girmiş yaratıkları kendimizden ve çevremizden uzaklaştıralım. 
İnsan sevilince ve sevince güzeldir.
Yazımı çok sevdiğim bi yazar olan Oğuz Atay'ın çok sevdiğim bi yazısıyla sonlandırıyorum.
" Nihayet insanlık da öldü. Haber aldığımıza göre, uzun zamandır amansız bir hastalıkla pençeleşen insanlık, dün hayata gözlerini yummuştur. Bazı arkadaşlarımız önce  bu habere inanmak istememişler ve uzun süre, 'Yahu insanlık öldü mü..?' diye mırıldanmaktan kendilerini alamamışlardır. Bu nedenle gazetelerinde, 'İnsanlık öldü mü?' ya da 'İnsanlık ölür mü?' biçiminde büyük başlıklar yayımlamakla yetinmişlerdir.  Fakat acı haber kısa zamanda yayılmış ve gazetelere telefonlar, telgraflar yağmıştır ; Herkes insanlığın son durumunu öğrenmek istemiştir. Bazıları bu haberi bir kelime oyunu sanmışlarsa da, yapılan araştırmalar bu acı gerçeğin doğru olduğunu göstermiştir. Evet, insanlık artık aramızda yok.
Ben de tam tersi olarak diyorum ki;Umarım İnsanlık hala hayattadır, insani duygularınızı kaybetmemeniz dileğiyle sevgiyle kalın.

Son Yazılar