Yordam Edebiyat’tan 5 yeni roman

Yordam Edebiyat'tan 5 yeni roman

Maksim Gorki'nin otobiyografik üçlemesi Çocukluğum", "Ekmeğimi Kazanırken" ve "Benim Üniversitelerim" Yordam Edebiyat'tan okurla buluştu. Yayınevi, China Miéville'in Demirdenizi ve Hans Kirk'in Köle'sini de yayımladı.

21 Mart 2018 - 23:23

Yordam Edebiyat, Mart ayında beş yeni romanla çıkıyor okurların karşısına… Rus edebiyatının büyük isimlerinden Maksim Gorki, otobiyografik üçlemesi "Çocukluğum", "Ekmeğimi Kazanırken" ve "Benim Üniversitelerim" ile okurlarla yeniden buluşurken, bilim-kurgu ve fantastik edebiyatın önemli isimlerinden China Miéville de Türkçedeki dokuzuncu romanı "Demirdenizi" ile yine Yordam Edebiyat'ta. Danimarkalı yazar Hans Kirk'in bir kölenin "özgürlük tutkusunu" anlattığı eşsiz romanı "Köle" de Yordam Edebiyat'ın Mart 2018'de yayımladığı kitaplar arasında…

Çocukluğum

Mete Ergin'in Türkçe'ye çevirdiği Çocukluğum, Maksim Gorki'nin otobiyografik üçlemesinin ilk kitabıdır. Kimi eleştirmenlere göre Gorki'nin başyapıtı olan Çocukluğum, dünya edebiyatında da kendi türünün en seçkin örneklerinden biridir.

Aleksey Maksimoviç Peşkov'u büyük Maksim Gorki yapan yaşam yolculuğuna tanıklık ederken, bu acı dolu yaşamdan damıtılan müstear ismin (Rusçada "acı" anlamına gelen) Gorki oluşuna hak vermemek elde değildir.

Cnn 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocuk İstismarını Önlemeye Yönelik Kartal Belediyesi'nden Önemli İş Birliği
Çocuk İstismarını Önlemeye Yönelik Kartal Belediyesi'nden...
WHATSAPP GERİ ADIM ATTI! İŞTE AYRINTILAR...
WHATSAPP GERİ ADIM ATTI! İŞTE AYRINTILAR...