Yüzde 60 kusura ceza yok

Yüzde 60 kusura ceza yok

OSMANİYE-Gaziantep arasındaki Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 6. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Fevzipaşa-Bahçe yolundaki Ayran Tüneli’nde, 16 Mart 2015’te dört işçi yol çalışmasına başladı.

15 Nisan 2019 - 11:49

İşçiler tüneli aydınlatmak için bir vagonet yardımıyla jeneratörü taşırken, Fevzipaşa İstasyonu’ndan gelen yük treni tünele girdi. Yoldaki çalışmadan haberdar olmayan makinistler, işçilerin üzerindeki fosforu fark edip frene bastı. Üç işçi kenara çekilirken, Hüseyin Karakoyun aracın altında kalıp can verdi.

Islahiye 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davaya uluşan son bilirkişi raporunda TCDD yüzde 60 kusurlu kabul edildi. Raporda, ölen işçi Karakoyun’un ikinci, makinist Cemalettin Avşar ile yol bakım ve onarım şefi Mustafa Bağlan’ın üçüncü derecede kusurlu oldukları vurgulandı. Davanın son duruşması 15 Mart’ta görüldü. Yargılama sonunda Avşar ve Bağlan’a ‘taksirle ölüme sebebiyet vermek’ suçundan 20 ay hapis cezası verildi. Ardından hükmün açıklanması ertelendi. TCDD yetkilileri davada yargılanmadığı için yüzde 60’lık kusur için ceza tayininde bulunulamadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 KARTAL BELEDİYESİ’NDE 2020-2024 STRATEJİK PLAN HAZIRLIKLARI BAŞLADI
KARTAL BELEDİYESİ’NDE 2020-2024 STRATEJİK PLAN HAZIRLIKLARI...
KARTAL’IN MAHALLELERİNDE ŞENLİK DEVAM EDİYOR!
KARTAL’IN MAHALLELERİNDE ŞENLİK DEVAM EDİYOR!