CHP’li Tekin,  “iktidar, sonunda kiracı ile ev sahibini de...
Reklam

CHP’li Tekin,  “iktidar, sonunda kiracı ile ev sahibini de karşı karşıya getirdi!

Konut kiralarında fahiş artış nedeniyle son günlerde hem tahliye hem de kira tespit davalarında ciddi artışlar olduğunu belirten Gürsel Tekin, “Konut fiyatlarındaki yükselmenin ardından ev sahipleri eski kiracılarını dava ederek evlerini daha yüksek fiyattan kiraya vermek istiyorlar. Kira artışına karşı herhangi bir önlem almayan iktidar, sonunda ev sahibi ve kiracıyı ad karşı karşıya getirdi” dedi.

07 Eylül 2021 - 13:13Kiralarla ilgili sorunun giderek arttığını aktaran Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Her gün pek çok şikâyet alıyorum. Kiralık eve yoğun talep olan bugünlerde ev sahipleri, kira gelirinin bölge ortalamasının altında kaldığını düşünüyorsa ve kiralama üzerinden 5 yıl geçtiyse hemen ‘kira tespit davası’ açıyor. Eğer, kira sözleşmesinin üzerinden 10 yıl geçmişse kiracının tahliyesini talep ediliyor. Fahiş konut ve kira artışlarına “dur” denilmediği takdirde telafisi mümkün olmayan sonuçlarla karşı karşıya kalacağız” ifadelerini kullandı.
Artan konut kredi faizi nedeniyle vatandaşın ev alımından uzaklaştığını ve kiraya yöneldiğini ifade eden Tekin, “Yakın zamanda okullar açıldı. Hem bu yıl üniversiteyi kazanan, hem de pandemi nedeniyle evini kapatan öğrenciler de ev arayışına girince, artan kiralar nedeniyle ev sahipleri eski kiracılarına "Ya fiyatı artır ya evden çık" baskısı yapıyor. Her gün yüzlerce şikâyet alıyoruz. Bu konuda çok geç kalmadan mutlaka bir denetime ve gözetime ihtiyaç var." Değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞİDDETİN OLMADIĞI BİR ATAŞEHİR İÇİN...
ŞİDDETİN OLMADIĞI BİR ATAŞEHİR İÇİN...
KARTAL’DA PARKLAR VE YEŞİL DOKU HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
KARTAL’DA PARKLAR VE YEŞİL DOKU HER GEÇEN GÜN ARTIYOR