Serkan Özcan: Kapı kapı dolaşıp borç isterken dünyanın en pahalı faizine razı oluyorsunuz. Sonra da çıkıp ortalığa, “faiz lobisi var” diye yaygara yapıyorsunuz

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, partisinin gündeme ilişkin görüş ve önerilerini açıklamak için kameralar karşısına geçti. Özcan, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun Brezilya çıkışından MHP lideri Bahçeli’nin ‘bölücü kebapçılar’ açıklamasına, Erdoğan’ın market hamlesinden çiftçilerin mağduriyetine kadar gündemdeki birçok konuyu ele aldı.


Serkan Özcan: Kapı kapı dolaşıp borç isterken dünyanın en pahalı faizine razı oluyorsunuz. Sonra da çıkıp ortalığa, “faiz lobisi var” diye yaygara yapıyorsunuz

Erdoğan’a göre hiçbir sorun yok

“Bu kadar yetki karşısında sıfır sorumluluğu kime bahşetseniz memnun olur zaten” diye sözlerine başlayan Özcan, şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanının bu sistemden memnuniyetini ifade eden cümlelerle çınladı geçtiğimiz günlerde. Hiç şaşırmıyoruz doğrusu. Ona sorsanız ülkede hiçbir sorun yok! Onu dinlerseniz ülke, uzaya fırlatılmış füze misali uçuşa geçmiş halde. Ne yurt sorunu var, ne de Kürt sorunu. Ne insan hakları sorunu var, ne adalet sorunu. Ne ekonomi sorunu var, ne de konut ve barınma sorunu. Ne faiz sorunu var ne de enflasyon. Ne fikir özgürlüğü sorun artık, ne de dış politika. Ona kalsa, mağdur hak aramasın, yoksul hesap sormasın.”

Karaman’a ‘kurtlu bulgur’ yanıtı
İlahiyatçı Hayrettin Karaman’ın geçtiğimiz günlerde “Zaruret halinde kurtlu bulgur da yenilebilir” sözlerine sert bir şekilde karşılık veren Gelecek Partisi Sözcüsü, şunları kaydetti:

“Ya ‘kurtlu bulgur’ fetvaları yayınlayan kanaat önderlerine ne demeli? Bulgur kurtlanmış ama iktidara zarar vermemek için bunları konuşmamalıymışız! Belediye başkanı, pervasızca torpille işçi aldığından mı bahsetmiş, Konuşma! Şirketin CEO’su Kaz Dağlarını nasıl yağmalayacağını mı anlatmış, ne gam. Gübrenin tonu 2000 liradan 6000 liraya çıkmış, Yanlış politikalar tarımı mı vurmuş kimin umurunda. Suçla marketçiyi, bas depoyu bitsin gitsin. Müteahhitin vergisini affet, konsorsiyumların kira ödemelerini ötele ertele, 35 milyar yıllık ödemesini tıkır tıkır eline say. Çiftçiye ise yılda sadece 22 milyar lirayı reva gör. Sonra baktın fiyatlar alabora olmuş, bas ithalatı gitsin. İthalat da gelsin dönüp üreticiyi ve çiftçiyi bir kez daha vursun. Öğrenci yurt, barınak problemi için eylem yapsın. AK Partili vatandaşlara da seslenen Özcan, şunları söyledi: “Sorarım sizlere; Bu “Kurtlu Bulgur Edebiyatı” sizleri tatmin ediyor mu? Kalbinizi ferahlatıyor, sizi huzura erdiriyor mu? Üstelik bu “bulgur”dan kasıt nedir hiç düşündünüz mü? Yıllarca vesayete karşı mücadele veren sizler, 90’ların vesayetçileriyle girilen bu işbirliğini onaylıyor musunuz? Sistemi tıkayan, kuvvetler ayrılığını yok eden, şeffaflık ve denetimi ortadan kaldıran, hukuk ve özgürlük tanımaz, kuralları kendine yontup, yozlaşmayı normalleştiren bu sürece, “kurtlu” ama “ölmemek için katlanmak gerek” diyor musunuz? Şimdi çıkıp birileri “kurtlu bulgura tahammül edin” diyor. Bulgur bir kurtlanmaya görsün. O kurtlar sadece bulguru değil, bütün mutfağı, hatta evi sarıyor.”

Kebapçılar millet önünde hesap versin!
MHP lideri Bahçeli’nin partisinin grup toplantısında kebapçıları ‘bölücü’ olarak nitelendirmesine de değinen Serkan Özcan, “Madem ki vesayetin küçük ortağı böyle ferman buyurmuş, ibret-i alem için, milletin önünde hesap versin bu kebapçılar!” dedi. Özcan, sözlerine şöyle devam etti: “Bu arada, bizler de buradan hem emniyet teşkilatını, hem de savcılarımızı bu kebapçılara karşı harekete geçmeye davet ediyoruz. Onlara sorsan, ülkede terörist kılığında kebapçılar var. İşçi kılığına girip greve giden, köylü kılığına girip yol kesen, öğrenci kılığına girip fitne eken isyancılar var. Birgün soğancı-patatesçi terörist, diğer gün marketçi, kebapçı bölücü, hain. Ne güzel memleket değil mi? Siz sağ biz selamet.”

Trump’a ağzını açamaz, Biden’dan randevu alamaz!
İktidarı dış politikasını da sert sözlerle eleştiren Özcan, “İçeriye aslan, dışarıya kedi” ifadesini kullandı. Özcan, sözlerine şöyle devam etti: “Bu işkence iddiaları neyin nesi? Ya çıplak aramalar, karakolda dayak ve infazlar. Ya uzun tutukluluklar? Hala iddianameleri hazırlanmamış sanıklar, masumiyet karinesinden istifade edemeyen onbinler. Takipsizlik almış ama işlerine iade olmamış, özlük haklarından mahrum olmuş, sivil ölümlere terkedilmiş KHK’lılar. İşte ülkeyi bu hale getirince, ancak eski günleri yad etmekle yetinirsiniz. İçeriye aslan, dışarıya kedi kesilmek zorunda kalırsınız. Trump’tan “aptal olma” azarı işitip ağzınızı açamaz, Biden’dan randevu bekler alamaz. Tepenize bombalar yağdıran, arkanızdan türlü iş çeviren Putinle görüşmeye, yanınıza bir tane bakan almadan yalnız gidersiniz.