Kaymakam Mehmetoğlu Mimar Sinan Mahallesinde

Kaymakam Mehmetoğlu Mimar Sinan Mahallesinde

Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu on yedi mahalleyi kapsayan ziyaretlerini sürdürüyor. Bu seferki durağı Mimar Sinan mahallesi oldu.

17 Aralık 2013 - 17:29 - Güncelleme: 17 Aralık 2013 - 17:36


YED-PA’da verilen kahvaltıya, Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu, Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, birim müdürleri, Mevlana, Ferhatpaşa ve Yeni Çamlıca muhtarları, YED-PA esnafı ve mahalle halkı katıldı.

Toplantıya destek veren YED-PA Yönetim Kurulu Başkanı Salih Sami Atılgan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “ İki bini aşkın iş yeri ve on bin çalışanıyla hizmet vermekteyiz. Ticaret merkezi olarak bizimde bölgede olduğu gibi tapu, imar ve iskan sorunlarımız var. Tem yoluyla bağlantı sorunumuz var.Bunların bir an önce çözülmesi gerekir” diyerek yetkililerden destek istedi.

Kahvaltıya ev sahipliği yapan Mimar Sinan Mahalle muhtarı Şahin Acar katılımcıları selamlayarak “ Sayın Kaymakamımızın mahallelere başlattığı bir ziyaretin devamı olarak bu gün buradayız. Bu ziyaretler bize güç ve heyecan kazandırdı. Çalışma hevesi içine girdik. Bizde de imar ve mülkiyet sorunu var. Okulumuz yok. İş adamlarımız burada, Kaymakamımız ve Milli Eğitim Müdürümüz burada. Çocuklarımız her gün bir kilometre yol yürüyerek okula gidiyorlar. Bir okul istiyorum ve bu konuda yardımlarınızı bekliyorum” diyen Acar; Ticaret Merkezinin yanındaki boş araziyi okul için kullanılması yönünde dileklerini dile getirdi.

Okul sorunu ile ilgili konuşan Bilican; “Bu mahallede okul sorunu var. İş adamlarımızdan ricam bir okul alanına ihtiyaç var. Eğer arsa sorunu çözülürse, Mesleki Eğitim Merkezi veya Meslek Okulu olarak değerlendiririz” dedi

Vatandaşların sorularını da alan Karamehmetoğlu özetle şunları söyledi.” Demokrasinin en güzel yanı, yan yana gelip kaynaşa bilmektir. Ziyaretlerimizin amacı Ataşehir’de demokrasiyi yaymak, birbirimizi tanıyarak sorunlarınızı yerinde görüp birlikte çözüm aramak. Sıkıntılarınızı biliyorum. Çözümü için elimizden gelen imkanlarımızı sefer edeceğiz. Yapamadıklarımızın da takipçisi olacağız”dedikten  sonra mahalledeki kurumları ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TUSGİD, CEM HAYDAR BEKTAŞ’LA HEDEF BÜYÜTÜYOR..
TUSGİD, CEM HAYDAR BEKTAŞ’LA HEDEF BÜYÜTÜYOR..
İstanbul Valiliği'nden 'ormanlara girmek yasak' açıklaması
İstanbul Valiliği'nden 'ormanlara girmek yasak' açıklaması