Ey gözlerim gafletten uyan !
Reklam
Cihan SENDAN

Cihan SENDAN

Ey gözlerim gafletten uyan !

 

 Tabiri caizse maalesef zurnanın zart dediği yerdeyiz, ‚

Gözlerim gafletteymiş de farkında değilmişim‘

 

HDP nin barajı geçecegini ummuyordum bunun iki sebebi vardı ;

 

Ilki HDP yi  HDP yapmak için  Tayyip Erdoganın verdiği tavizler, görüşmeler, Türk askerinin bölgeden cekilmesi, Imralinin yenidenoyuna sokulması Avrupanın PKK ya silah yardımındabulunmasına gösterdigi tolerans ve açılım adı  altında HDP üzerinden Kandili ve Imraliyi çözümün tek  muhatabı olarakalmasıydı .AKP nin zayıflaması bu sürece ne yarar getirir ki? Sorusunu kendime sorduğum içindi.HDP, AKP yi neden arkadanvursun ki  diyordum.

 

Bir diğeri de bagımsız oylarla geçen seçimde yüzde 6 da kalanKürt milliyetcisi oyların bu defa  yüzde 10 barajını  geçmesi içinbir sebeb görmediğimdendi. Oysa tam aksi oldu HDP barajı geçtihemde cok rahat bir şekilde.

 

Mantık hatası mi yapmıştım? Bu partinin ve iki eş başkanının asılpatronu Öcalan değilmiydi? 

Imralıdan aldıkları emirleri harfiyen  yerine getirmiyorlarmıydı? Büyük liderlerinin mektuplarını tanrının 10 emrini kullarınaokuyan Musa edasıyla televizyonlarda paylaşmıyorlarmıydı ?

 

HDP aldığı yüzde 13 oyla AKP nin.yüzde 50 ile verdiklerini tekbaşina alabilirmiydi?

Yoksa cok daha büyük bir oyunmu vardı bu işin arkasında?

 

 

Iki Partili başkanlık sistemi için düğmeyemi basılmıştı? Özerklikve başkanlık sisteminin  önündeki iki engeli kaldırmaoperasyonumuydu bu acaba?  MHP ve CHP  yok oluşunbaşlangıcınamı itildi?

 

Ben de amma  koplo teoricisiyim yahu, şu sosyal demokratlar da  bunu hep yapar bilirsiniz, biz hep komplo teorisi yaparız nedensesonra da ciddiye alır asarlar bizi, yada faili meçhul oluruz, bir de zaten biz Almancılar O kadar uzaktan hep ahkam keserizTürkiyeyi bilmeden konuşuruz Türkiye hakkında. Doğru Türkiye hakkında bilgimiz yok rüşvet bilmeyiz, kayırmaz bizi hiç kimse, ihale alamayız amcamız dayımız menfaat sağlamaz bize, oğlumuza iş vermez,  kışın kömür, odun da alamayız, bu yüzdenTürkiyede ki siyaset anlayışını da ahlakında bilmeyiz cahilkalmışız.

Buradaki akılsız siyasitçilerle Türkiyenin karizmatiksiyasetçilerini bir tutarız , mesela Almanya da  Cumhurbaşkanıİstafe eder 750 Euroluk bir dava için suçsuz olduğu halde, devletzarar görmesin diye hakkını normal vatandaş olarak arar.. OysaTürkiye de ki karizmalar edep yerleriyle gülerler. Evet bizAlmancılar anlayamayız Türkiye siyasi etiğini Almancıyız işte, hele bir de  sosyal demokratsak hem komlo teoricisi hemdeAlmancı eyvah ki eyvah

 

Neyse devam edelim komplo teorimize;

 

Değerli insanlar sanırım hepimiz  önümüzde ki ciddi ve sıkıntılıdönemin farkındayız

Türkiye pervanesi durmuş bir yük gemisi gibi nereye akdığıbilinmez bir sürüklenmenin içinde.

Bilin ki siyesette hiçbir şey göründüğü gibi değildir , hele de tezatlar ülkesi Türkiye de hiç değildir.

Post Modern Zübüğü tanıyanlar onun yenilgiyi kabullenmeyecekkadar hırslı ve kinci olduğunu bilirler. Bence bu ülkede PM Zübükve kumpanyasına en büyük darbeyi Fuat Avni adını taşıyan şahısve arkasındaki servis vermektedir. Ben CHP nin de MHP nin de PM Zübük  ve kumpanyası karşısın da hiç şansları olmadığınıdüşünüyorum. Kaldı ki iki partinin de kualisyon kurdukların da Zübüğün yüce divana gitmesi kesin, daha önce ki yazılarımda O nun savaş bile çıkartacak kadar gözü kara olduğunu yazmıştımkaldı ki Avni ve arkasındakiler buna benzer bilgileri servis ettilergeçtiğimiz günlerde.

 

Gelelim Zurna meselesine; Umuyorum ki ben HDP hakkın  yanılıyor olayım. Selahattin Demirtaş Kandilin ve İmralının memuru olmasın, hakikatten eşcinsellerin sosyalistlerin, humanistlerin ve çevrecilerin partisi olsun, Kürt milliyetcisi değil halkların kardeşliğini ve Büyük Türkiye yi savunuyor olsun, 

 

. Umuyorum ki  özerklik istemesin, verilmediğin de Avrupadan alınan silahlarla (gerillalarıyla) yeni sınırlar çizmesin, erken seçim MHP ve CHP nin sonu olmasın, Umuyorum ki HDP ve AKP  (mecburen) kualisyon kurmasın. Benim gönlümden geçen CHP ve MHP kualisyonudur ve samimilerse HDP nin dışardan destleklemesidir.

Umuyorum ki PM Zübük savaş çıkartmasın, MHP ve  CHP kualisyonun da ekonomi ellerinde patlamasın

 

Herşeye rağmen Türkiye halkı Anadolunun  kadim toprağında su gibi olacaktır ve çatlagını arayıp bulacakdır. 

Manifestosu özgürlük olan bir Türkiye umudu ile 

 

Cihan Sendan             18.06.2015 Münih

 

Son Yazılar