CHP MİSYONU VE VİZYONU
Reklam
Ekber CANSIZ

Ekber CANSIZ

CHP MİSYONU VE VİZYONU

28 Temmuz Cuma günü saat 19.00’da Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde, CHP Kartal İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği Adalet Yürüyüşü ve yaklaşan delege seçimleri gündemli örgüt toplantısı yapıldı.

Kılıçdaroğlu 25 günde tamamladığı ve sadece Türkiye’de değil dünya siyasetinde de çok ses getiren Adalet Yürüyüşü sonrası yapılan örgüt toplantısında ne yazık ki yine bireysel tartışmalar ve karşılıklı karalamalar konuşuldu. Yazımın başlangıcının misyon ve vizyon olarak belirlememin nedeni CHP gibi emperyalizme karşı zafer kazanmış kadroların kurduğu devamında Avrupa’da yüzyılda yapılamayan devrimleri 10-15 yıl gibi kısa sürede başaran ve çok partili sistemi hayata geçirerek Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıran ve Türk siyasetinde ortanın solunda yer alarak emekten ve halktan yana bir çizgi belirleyen bu siyasi yapının kartaldaki temsilcilerinin bu tarihi misyonu algılamadıkları ve vizyon sahibi olmadıklarını üzülerek gördük.15 yıldır ülkeyi yöneten Ak Parti, 16 Nisan Referandumu ve Adalet Yürüyüşüyle toplumdaki psikolojik üstünlüğünü kaybetmiştir.2019'da yapılacak olan yerel, genel, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Partinin işi kolay değildir.

Fakat Türkiye’de iktidara talip olan CHP’nin Kartal’da yapılan toplantısı, Ak Parti’ye muhalefet etmek yerine birbirlerine muhalefet etmekle geçmiştir. Dolayısıyla Adalet Yürüyüşü sonrası büyük bir heyecan ve samimi duygularla örgüt toplantısına gelen partililer hayal kırıklığına uğramış ve mevcut ilçe yönetiminin süreci doğru yönetemediğini belirtmişlerdir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar