KORONALI GÜNLERİMİN ARTILARI
Reklam
Hülya Tozlu

Hülya Tozlu

tozlu sayfalar

KORONALI GÜNLERİMİN ARTILARI

Evde kalmanın getirileri kendi adıma yazılarıma hız vermek olmuşken yayın evinden gelen davetle de hazır iki kitap dosyamın ikinci baskıları basım yoluna girdi.

Aynı anda Arjantin Buenos Aries’den de bir canlı söyleşi önerisi aldım ve sonuç sizlere dönecek önümüzdeki günlerde.

Bu çalışmaların keyif ve heyecanı ile dokuzuncu kitabım kadın taciz öykülerinin dikte edilmesi ve redaksiyonu çalışmalarım hız kazandı.

Derken Ankara’dan bir öğrenciden haber aldım. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi  Edebiyat Öğretmenliği ikinci sınıf öğrencisine “Yeni Edebiyat Dersi” öğretmeni kitabım Bataklıkta Asansör Var adlı romanımın tahlili ödevini vermiş. Bu sevinç yorgunluklarımın dinlencesi, emeklerimin karşılığı oldu.

Yıllar önce 2.kitabım (ödüllü) çok ses getirmiş, çok satmış, Türkçe Edebiyat Öğretmenlerinin derslerinde okuttuğu, öğrencilerine arattığı “Dünya Klasiklerine Aday” yorumlarının bile yapıldığı genç romanımla gezmediğim okul, gitmediğim il kalmamış  ya da konukluk edilmişliğim çok olmuştu. Hatta her yaş okur devamını istemişti ve bu kitaplarım da Cinius Yayınları bünyesinde bulunan “Benim Akıllı Ayağım” ve “Benim Akıllı Ayağım 2” adlarıyla kitapçılarda.

Sonraları talep üzerine bir edebiyat dergisine seri (2 sayı art arda) yazım olmuştu çok ses getiren “Çocuk Yazınında Şiddet ve Din” başlıklı. Bu seri yazım da Yıldız Üniversitesinde sınav ödevi verilmişti bir Türkolog tarafından.

Corona ev ödevi koşuşturmalarımda ise Gazi Üniversitesi sevincim sürmekte öğrenci ile olan diyaloglarımla; kitabımı okumuş ve bana şu güzel mesajı iletmiş:

“Efendim iyi akşamlar. Kitabınızı okudum ve özetini çıkarıp tahlil etmeye başladım. Nasıl nasıl güzel bir kitap yazmışsınız. İçindeki temalar beni benden aldı. Kâh ağlaya ağlaya, kâh mutluluktan gülümseye gülümseye okudum eserinizi. Çağdaş bir genç olarak kitabınızı çok beğendim. Alevi bir ailenin çocuğu olduğum için Muharrem karakterinin anlattıkları, söylediği şiirler çok hoşuma gitti. Ankara’ya gelir gelmez tüm eserlerinizi alıp okuyacağım. Elinize, emeğinize, kaleminize sağlık.3<”

Ardı sıra diyaloglarımızda başlık anlamı sorusuna cevaben “Ne kadar naif ve derin anlamlar barındıran bir başlık olduğunu daha iyi anlıyorum.” Demiş.  Devam etmiş görüşlerine…: “ Kitaplarınızı sayfanızda gördüğüm kadarıyla incelemiştim. Bu denli; aslında bir çok kişinin çekinip adını bile anamadığı konulara değinmeniz o kadar güzel ki. İyi ki sizin gibi çağdaş bir hanımefendi ile tanışma fırsatı bulmuşum.”

Sevinçliyim iyi ki okuyan, görerek, duyarak okuyan gençlerimiz var!

 

Hülya Tozlu

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar