İYİ PARTİ KARTAL'DA SINIFTA KALMAYA DEVAM EDİYOR
Reklam
Nergiz SÜSLÜ

Nergiz SÜSLÜ

İYİ PARTİ KARTAL'DA SINIFTA KALMAYA DEVAM EDİYOR

Partilerin imajını yerel yöneticiler halka taşır. Bu durumda partiler yerel yönetimlerini iyi inşa edip iyi denetlemelidir. Çok merak ediyorum… İYİ Parti, Kartal İlçe yönetimini takip ediyor mu? Takip ediyorsa durum İYİ Parti açısından çok vahim! Böyle bir yönetimle yerelde var olmaktan rahatsız olmuyorsa, siyaseten bu bölgeden bir beklentileri yok demektir.

Geldiği günden bu güne kadar ne ilçe halkıyla ne de ilçe yönetimiyle uyum içerisinde olmayan bir İlçe Başkanı düşünün. Sırtını Millet İttifakına dayayarak Kartal’da Belediyenin ve CHP ilçe yönetiminin yaptığı her etkinlikte boy gösterip İYİ Parti adına elle tutulur bir etkinlik bile yapamayan ilçe başkanı… 

Kartal’da benim nezdimde sınıfta kalan bir parti varsa, o da İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı önderliğinde İYİ Partidir. 

İlk geldiği günlerde büyük heyecan taşıyan başkan, nazara gelmiş olmalı ki sonrasında şahsımı hayal kırıklığına uğrattı. Yerel basında gündeme geldiğinde kendisini defalarca kanalımıza davet edip cevap hakkını kullanmasını gerektiğini söylesekte, kendisine yakın gazetecilerle sohbet edasında açıklamalar yapıp “bizim gazeteciler, diğer gazeteciler” anlaşını Kartal’a getirerek beş kişilik bir gazeteci grubuna ayırıp gazetecileri de bölmüştür.

Şimdi toplanın da bu yazının neden bu kadar sitemli olduğunu anlatayım.

Geçtiğimiz günlerde, aralarında İYİ Parti Milletvekili ve yöneticilerinin de bulunduğu heyet, Kartal’da ziyaretlerde  bulundu. İYİ Parti Kartal İlçe Başkanlığı bu ziyaret için gazetecileri de davet etti. Gazetecilerin bir kısmı, İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’ın daha önce Kocaeli bulunan çiftlikte ki kaçak yapıların yıkımını takip eden İHA muhabirinin Türkkan’ın adamları tarafından dövülmesini protesto ederek, programı katılmadı. 

Tabi öncesinde,  İYİ Parti Kartal İlçe Başkanlığı basın sorumlusu Ali Osman Kayıkçı, beş kişilik ahbap gazetecilerden oluşan whatsapp grubuna bu mesajı gönderdi;

“Sevgili Arkadaşlar, Milletvekili programının haberine yapacaklara karşılık olarak Kurban Bayramı ilanı verilecektir. Saygılar sunar iyi akşamlar dilerim. Not: Programı katılacak emekçi basın mensubu arkadaşların buradan bize bilgi vermesini rica ederim”

Tabi o beş kişilik gazeteci grubunun içerisinde biz olmadığımız için bu whatsapp mesajını da görmedik. Buna rağmen biz davet mesajını görmediğimiz halde haber değeri taşıdığı için bu ziyareti yakından takip edip haberleştirdik.

Ama, “haber yoksa, reklamda yok!” anlamını barındıran bu mesajı eleştiren gazetecilere ise Başkan Fuat Onbaşılı cevap vermek yerine, kendince sosyal medya hesabından gazetecilere temel ilkeleri belirleyip özür dileyeceğine ders vermeye çalışıyor. Yani anlayacağınız, işini yaptığı yetmemiş bir de gazetecilere iş öğretiyor!

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bilal geldi
    5 ay önce
    SİZLERİ TEBRİK EDERİM ... YAZINIZDA ÖNEMLİ BİR DERS ALIRLAR INŞALLAH

Son Yazılar