ÖNERİ/YORUM
Reklam
Reklam
Recai Mert

Recai Mert

recai mert Teç-Sen Genel Bşk Danışmanı İst.And.Yaka Posoflular Derneği Bşk Yrd.

ÖNERİ/YORUM


Yalnız para cezası olmaz, çalıştırın
Bana birşey olmaz, canım sıkıldığı için dolaşıyorum diyerek kendisiyle birlikte toplumun sağlığını da riske atanlara para cezası olmaz ve yetmez. Çünkü çoğunluğu zaten ölmüşüm, neyim var ki alsınlar yada en kötüsü, nasıl olsa af çıkar ve bunu da affederler kafasında... Gelecekteki gıda endişesi ve mevsimi de dikkate alarak bu insanları tarım alanlarında ve ihtiyaç duyulan hizmet kurumlarında çalıstırın. Böylece hem daha caydırıcı hem de sağlık, hizmet ve üretim açısından toplum yararına bir uygulama peşinen devreye girmiş olur.
Diğer bir hususta; medyada oluşturulan biz çok iyiyiz gündemidirki, çok tehlikeli buluyorum. Çalışanı takdir etmeli, başarıyı taçlandırmalıyız ancak süreç ve doza da dikkat etmeliyiz. Bakın Türkiye ile Corona arasındaki Milli maçın henüz başındayız. Bu zorlu rakibe karşı maça diğerlerinden daha iyi başladık ve onlar gibi ilk 10 dakikada gol yemedik ve iyi oynuyoruz diye rehavete kapılırsanız Allah korusun son düdükke gelecek hezimet kaçınılmaz olur.
Hem bu yaklaşım ana unsurlarıyla birlikte vatandaşıda rehavete sürüklüyor. Yapmayın.
Ekranların spordan sağlığa, ekonomiden siyasete, magazinden ilahiyata, vs maşallah her konuda ahkam kesen değişmez yüzlerininde evde kalmalarını sağlayarak, konunun uzman ve sorumlularına yer açın. Ayrışmayın, birleşin ve lutfen önemseyin. Maskeleri ağız ve burnunuza takın, çenenize vb takmayın. Zorunlu olmadıkça evden çikmayın. Sağlıklı ve mutlu kalın

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar